Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 221

Wątek: Dziś w Faktach TVN o 19

  1. #161
    Chustofanka Awatar MamaHenia&Stasia
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Myślenice k./ Krakowa
    Posty
    465

    Domyślnie

    TAK MATERIAŁ BARDZO DOBRY, DOBRZE, ŻE TAK JASNO POWIEDZIANE O TYM ZE NAJWAZNIEJSZE JEST ABY PRAWIDŁOWO DZIECI NOSIEC, CHODZI MI O POZYCJĘ, .... MOZE I W INNYCH TELEWIZJACH BEDĄ TAKOWE MATERIAŁYM BO NP. BYŁAM OSTATNIO W RZYMIE I TAM WŁAŚCIWIE TO SAME WSIADŁA PRZODEM DO ŚWIATA, I MNUSTWO WÓZKÓW, UFF JEDNA MANDUCA ALE ANI JEDNEJ CHUSTY NIE WIDZIEĆ .

    DZIEWCZYNY NA MEDAL SIĘ SPISAŁYŚCIE

  2. #162
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    ... cala noc myslalam o tym biednym dzieciatku echhh... taka tragedia

  3. #163
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Bardzo fajny materiał, dziewczyny wyszły super!

    Biedna kobieta i jej maluszek.Co za tragedia....

  4. #164
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    przypomniałao mi sie zw w tym tygodniu była u mnie kolezanka z miesięcznym synkiem w takiej torbie właśnie - i skarzyła się ze dziecko nie chce w tym lezeć i sie pręży (mądre dziecko) - pokazałam jej ze ma główke za bardzo przygiętą (z doswiadczenia na lulu i moim synu, na którym wypróbowałam chyba ze 30 róznych ułożeń....
    i wsadziłam dla porównania do elastyka (tez na kołyskę... - dzieciątko choć rozglądało sie niepewnie (jakaś obca baba trzyma ) -to nie płakało - no dzieki bogu ono sie po drodze nie udusiło.
    taka torba sugeruje ze dziecko mozna nosić jak w zwykłej niemal torbie. a jak ktoś kupił/dostał bez instrukcji - sam w zyciu nie wpadnie na to jak prawidłowo ułozyć w niej dziecko...
    a nawet i po przejrzeniu instrukcji jest niełatwo i to prawda co pisała któraś - dziecko moze się zsunąć (zwłaszcza w kombinezonie) i juz pozycja jest nieprawidłowa.
    mój macius do tej pory nie lubi ja sie gdzieś go wkłada w poycji leżącej (nawet do wózka wkładam bokiem i przekręcam) moze ma złe skojażenia z pierwszych nieudolnych prób noszenia w lulu...kto wie czy go nie przydusiłam choc nie lezął w nie dłuzej niz kilka sekund jak widziałam ze cos nie tak...
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  5. #165
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Biedne dziecko, biedna matka, to straszne.

    Fajny reportażyk.
    Jednak aż zamarłam jak sobie pomyślałam, jaki chłam wciskają matkom producenci, trzeba być czujnym cały czas bo nie wiadomo gdzie ktoś wciska kit.
    Fajnie ,że jest forum na którym , jeśli tylko ktoś chce, może się dużo nauczyć.
    No i fajnie że są instruktorzy wiązania
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  6. #166
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Puławy teraz nibylanida
    Posty
    79

    Domyślnie

    buuu tak strasznie mi przykro i źle z tą wiadomością takie maleństwo

  7. #167
    Chustonoszka Awatar haszi
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    73

    Domyślnie

    Brawo dziewczyny, obroniłyście sytuacje świetnie, bez was chusty były by dla wszystkich czystym złem.
    Niestety przecięntnym ludzikom mogło się wszystko pomieszać, jak ktoś nieuważnie słucha to wystarczy, że usłyszy słowo "chusta" raz w kontekście "zmarło niemowlę".
    Mój brat pytał, czy po takim materiale nie boje się nosić, na szczęście bratowa zrozumiała więcej i mu powiedziała, że to nie to samo bo ja już przygotowywałam się na wojnę. Tylko ona z kolei wypytywala się czy na pewno dobrze umiem wiązać a ja się dopiero uczę.
    Dla mnie zupełna głupotą jest nazywanie takich torb chustami. Miałam pożyczone takie coś, czekałam na chustę a dostałam skrzyżowanie plecaka z torbą do siania zboża. Włożyłam raz i staracilam zapał do chustonoszenia, poprzednia właścicielka miała tak samo. To było Carrycot Infant
    Nie rozumiem dlaczego takie coś w ogóle nazywane jest chustą skoro nawet nie wygląda i dlaczego np. na Allegro nie ma rozdziału na chusty (te prawdziwe) i nosidła (wszystko ze sprzączkami i co nie jest miarę prostokątne, niestety w tym mai tei).
    Pysiu 11.2003
    Tymi 07.2008
    Tosia 28.08.2010

  8. #168
    Chusteryczka Awatar lalika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    przypomniałao mi sie zw w tym tygodniu była u mnie kolezanka z miesięcznym synkiem w takiej torbie właśnie - i skarzyła się ze dziecko nie chce w tym lezeć i sie pręży (mądre dziecko) - pokazałam jej ze ma główke za bardzo przygiętą (z doswiadczenia na lulu i moim synu, na którym wypróbowałam chyba ze 30 róznych ułożeń....
    i wsadziłam dla porównania do elastyka (tez na kołyskę... - dzieciątko choć rozglądało sie niepewnie (jakaś obca baba trzyma ) -to nie płakało - no dzieki bogu ono sie po drodze nie udusiło.
    taka torba sugeruje ze dziecko mozna nosić jak w zwykłej niemal torbie. a jak ktoś kupił/dostał bez instrukcji - sam w zyciu nie wpadnie na to jak prawidłowo ułozyć w niej dziecko...
    a nawet i po przejrzeniu instrukcji jest niełatwo i to prawda co pisała któraś - dziecko moze się zsunąć (zwłaszcza w kombinezonie) i juz pozycja jest nieprawidłowa.
    mój macius do tej pory nie lubi ja sie gdzieś go wkłada w poycji leżącej (nawet do wózka wkładam bokiem i przekręcam) moze ma złe skojażenia z pierwszych nieudolnych prób noszenia w lulu...kto wie czy go nie przydusiłam choc nie lezął w nie dłuzej niz kilka sekund jak widziałam ze cos nie tak...
    Bebelulu jest na naszym forum i reklamuje chusty, ale chłamu ze sklepów jakoś nie wycofuje....

  9. #169
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lalika Zobacz posta
    Bebelulu jest na naszym forum i reklamuje chusty, ale chłamu ze sklepów jakoś nie wycofuje....
    Myślę, że po tej sprawie jest szansa
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  10. #170
    Chusteryczka Awatar mayetschka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    2,199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janis Joplin Zobacz posta
    ... cala noc myslalam o tym biednym dzieciatku echhh... taka tragedia
    ja też...

    Dla dziewczyn wielkie gratulacje, bo naprawdę ważne rzeczy padly ze trzeba wiedzieć jak i w czym nosić jest bezpiecznie i że torba to nie chusta...

    Doradca noszenia- kurs średniozaawansowany Die Trageschule® Drezden

  11. #171
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dagmara Zobacz posta
    Myślę, że po tej sprawie jest szansa
    Oj a ja taką optymistką nie jestem...

    Widać się sprzedaje, co będą tracić zarobek...

    Zresztą w pouchu też może dojśc do takiej sytuacji, bo produkt produktem - ale za bezpieczne użytkowanie odpowiadają rodzice, niestety...

    Pamiętam jak miałam torbę infanta i tam było wyraźnie napisane jak dziecko ma być ułożone i żeby kontrolować to w trakcie noszenia - ale że się tak ułożyć nie dało wcale to już inna sprawa...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  12. #172
    Chustomanka Awatar tulipowna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Poznan
    Posty
    1,496

    Domyślnie

    dziewczyny, swietnie wypadlyscie! nad uroda hanti nie wypada mi sie zachwycac, bo miala na sobie ellevilla i moge byc posadzana o ukryta reklame

    ja sie ciesze z tego materialu. rowniez z tego, ze zostalo powiedziane, ze noszenie moze stwarzac niebezpieczenstwo. i jesli spowoduje to, ze niektorzy ludzie nie kupia chusty, nosidla, czy torby, to wcale nie jest tragedia. jesli ktos nie jest przekonany, to niech nie kupuje, jesli ma zle uzyc i skrzywdzic swoje dziecko. uwazam wrecz, ze powinna byc bardzo naglasniania kwestia bezpieczenstwa noszenia, tak aby rodzice wiedzieli na ten temat jak najwiecej i chcieli sie uczyc, jak wiazac prawidlowo. lepiej, zeby chusty/nosidla mialy mniej zwolennikow, ale prawidlowo ich uzywjacych, niz wiecej, ale stosujacych "byle jak".

  13. #173
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    Brawo dziewczyny!Dzięki Bogu,że do Was dotarli.Jest nadzieja,że widzowie TVN,którzy oglądali Fakty jednak zrozumieją różnicę.Hanti,Twoje słowa o "torbach" tyle razy powtórzone,już jak mantra brzmiały I dobrze,bo to trzeba głośno i wyraźnie artykułować!
    I tak już nie o chustach.Jak nasze chustomamy ogólnie pięknie wyglądały,to aż się oczy śmieją do Was

  14. #174
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,827

    Domyślnie

    kurcze nie bylo mnie troszke na forum i nie wiedzialam o tym reportazu
    wpadam do domu po zakupach a tam widze hanti w TV i az mnie zatkało
    stalam jak zaczarowana i gapilam sie w telewizor jak nigdy

    tylko moi zacofani tescie od razu: widzisz, widzisz te szmaty sa niebezpieczne a Ty w nich nosisz
    nawet nie dyskutowałam
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  15. #175
    Chustonoszka Awatar cass82
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    jasło
    Posty
    86

    Domyślnie

    Ja też wczoraj to raczej w biegu żyłam i nic nie wiedziałam, ale dziś obejrzałam i GRATULACJE super

  16. #176
    Chustonoszka Awatar Mokka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    81

    Domyślnie

    Materiał widziałam, specjalnie Fakty włączyłam.

    Dziewczyny pięknie wyglądały w tych zielonych chustach i to Eibe

    Ale ogólne wrażenie po emisji materiału nie zbyt dobre - chusty zmieszały się ogółowi z torbami i noszenie dzieci może być postrzegane jako niebezpieczne.

  17. #177
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Dzwoni moja mama: a ta twoja koleżanka to jak ma na nazwisko, bo chyba wczoraj w Faktach była?

    Co do rozróżnienia chusta/torba to imho lepiej się nie dało tego ująć. Było jasno i dobitnie. A że nie wszyscy pojęli? Spora część ludzi nie rozumie niczego, o czym słyszy w tv albo czyta w gazetach, to nie spodziewajmy się cudów.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  18. #178
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Ogłądałam reportaż. Mogliby go jako intrukcję w Hameryce pokazywać .
    Nie będę wdawać się w szczegóły - Dziewczyny, gratuluję!

  19. #179
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tulipowna Zobacz posta
    dziewczyny, swietnie wypadlyscie! nad uroda hanti nie wypada mi sie zachwycac, bo miala na sobie ellevilla i moge byc posadzana o ukryta reklame

    ja sie ciesze z tego materialu. rowniez z tego, ze zostalo powiedziane, ze noszenie moze stwarzac niebezpieczenstwo. i jesli spowoduje to, ze niektorzy ludzie nie kupia chusty, nosidla, czy torby, to wcale nie jest tragedia. jesli ktos nie jest przekonany, to niech nie kupuje, jesli ma zle uzyc i skrzywdzic swoje dziecko. uwazam wrecz, ze powinna byc bardzo naglasniania kwestia bezpieczenstwa noszenia, tak aby rodzice wiedzieli na ten temat jak najwiecej i chcieli sie uczyc, jak wiazac prawidlowo. lepiej, zeby chusty/nosidla mialy mniej zwolennikow, ale prawidlowo ich uzywjacych, niz wiecej, ale stosujacych "byle jak".
    z ust mi to wyjęłaś, Marto!

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Spora część ludzi nie rozumie niczego, o czym słyszy w tv albo czyta w gazetach, to nie spodziewajmy się cudów.
    no właśnie
    ale i tak brawa dla dziewczyn za to co powiedziały

    Cytat Zamieszczone przez Asia_k_19 Zobacz posta
    Hanti, piękna chusta,
    podpowiecie laikowi jak się nazywa?
    Asiu, zara forest, nati amazonia, a Karolina w eibe

  20. #180
    Chustomanka Awatar tulipowna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Poznan
    Posty
    1,496

    Domyślnie

    poza tym jazda samochodem jest uwazana za niebezpieczna, a jednak wozimy nasze dzieci samochodami, podejmujemy swiadomie ryzyko. oczywiscie nie podjelabym sie porownywania ryzyka w obu sytuacjach, bo sa zupelnie rozne jakosciowo (noszenie w chustach/jazda samochodem), ale chcialam tylko uspokoic te osoby, ktore niepokoja sie ogolnym wydzwiekiem reportazu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •