Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: Macałam chustę WOMAR

  1. #1
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie Macałam chustę WOMAR

    Byłam w weekend w sklepie dzieciowym w Poznaniu (w Dyźku), oni tam maja chusty NATI no i...WOMAR stał na półce. W końcu nie wytrzymałam i poprosiłam sprzedawczynię, żeby mi pokazała ten wynalazek.

    Zacznę od pudełka. Masakra generalnie, bo na zdjęciu jest laska w zwyczajnie luźnej chuście .... ta chusta w ogóle nie jest naciagnięta...No kurcze, przeciezo oni głupkami nie sa, muszą wiedzieć, że są fora, że są filmiki instrtuktażowe ...wydali kasę na tkanie chust bez przygotowania??? nie mogę w to uwierzyć W każdym razie - już samo pudełko nie zacheca by kupić chuste..

    Chusta - ...śliska bardzo... nie umiem określić, czy ten splot był skośno krzyzowy, ale nie jestem tego taka pewna ...bardzo grube brzegi...nitki się strzępiły ... ogólnie, kiepsko, aczkolwiek pdoejrzewam, że trzeba by chyba taka chuste do pralki wrzucić i się w nią zamotać i wtedy ocenić. Czy któyś KK ma może od nich chusty? Możecie coś na ten temat powiedzieć, dziewczyny?

    Instrukcja - nieczytelna, małe obrazki..no comments.

    Zapytałam spzredawczyni, jak to sie spzredaje ... mówi, że ciezko, bo kobity boja sie tych wiazań, i że wybieraja jakieś chusty na klamry (pewnie te torby na dzieci miała na myśli) ... Zasugerowałam jej, żeby polecała klientkom NATKĘ, bo i chusta porządna i instrukcja też, a z tej WOMARowej niczego sie nie nauczą...powiedziałam jej też o spotkaniach chustowych, że są mamy, które wszystko pokażą co i jak.

    Ale generalnie zdołowana jestem tym wszystkim. Bo WOMAR z tą swoja chusta i beznadziejną trafia do detalnicznej, stacjonarnej sprzedaży, i tylko klientki do noszenia w chustach zniechęca :/

    Zaczynam rozwazać zmasowany ataka mailowy na WOMAR, z dobrymi radami
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  2. #2
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    O widzisz!Strasznie byłam ciekawa tych chust,ale szczerze mówiąc nie spodziewałam się po nich za wiele
    Też myślałam o jakiejś reakcji i napisałam do nich po którejś z rzędu beznadziejnej aukcji na allegro.
    Odpisali,że mają certyfikaty, spełniają normy i są świetnym sprzedawcą,bo za korzystną cenę oferują dobry towar. Wręcz klienci powinni być wdzięczni,bo nie żerują na nich życząc sobie dużej kasy,jak to robią "wiodący" producenci akcesoriów dla dzieci!

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    pisaliśmy do nich jako Klub Kangura, i nawet mieli coś przysłać.. potem stwierdzili, że przyślą ale pod jednym warunkiem - jak ich nosidełka tez będziemy pokazywać na spotkaniach jako ergonomiczne.. no to się nie zgodziłyśmy.
    z tego co ja oglądałam w smyku to nie są skośnokrzowe tylko ze zwykłej bawełny.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    dziewczyny w wątku o tych ich "chustach" wkleiłam tresć maila (nie szczyce się tym co tam nasmarowałam ) którego wysłałam do nich bo obejrzeniu zdjeć wiązan w tej chuscie niby.
    odpisali mi równie niemiłym tonem (czemu sie nie dziwie), ze (w skrócie) jak taka mądra jestem to niech im powiem co źle zawiązane dokładnie (bo napisałam ze za luzno i bezpiecznie to to nei wyglada) i podam linki do filmików i instrukcji!!!!
    czaicie?
    tak jakby tego naprawdę nei sprawdzali nigdzie!!!
    masakra!!!
    dziewczyny, błagam piszcie na ich firmowy adres i poślijcie jakies uwagi i linki do poprawnych wiązan, ja mam lekki bezczas wiec nie bardzo mam jak... poza tym strasznie się wnerwiłam na nich
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  5. #5
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie

    Rzufik - pojedyncze maile zostaną potraktowane tak jak Twój, podejrzewam..ale gdyby tak ich zasypać mailami w tym samym momencie, to kto wie? może dałoby się coś wskórać...

    I jeszcze - jeśli ta ich tkanina faktycznie nie jest skośno-krzyżowa, tylko zwykła bawełniana, to w takim razie niezły interes chcą robić na nieświadomych i niedoświadczonych rodzicach...to już chusty od Pętelki są lepsze (bo znacznie tańsze ) ...

    Jak to sprawdzić jaki to rodzaj splotu? Próbowałam coś w ich ulotce znaleźć o tym, ale nic tam nie było...Gdzie się szuka takich info? Przecież nie napiszę do producenta z prośba o wskazanie tkalni...
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  6. #6
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    pisaliśmy do nich jako Klub Kangura, i nawet mieli coś przysłać.. potem stwierdzili, że przyślą ale pod jednym warunkiem - jak ich nosidełka tez będziemy pokazywać na spotkaniach jako ergonomiczne.. no to się nie zgodziłyśmy.
    z tego co ja oglądałam w smyku to nie są skośnokrzowe tylko ze zwykłej bawełny.
    a może by im szkolenie jakieś zrobić? albo jakaś kampanię anty-nosidelkową...kurcze, no sama nie wiem ... mnie niepokoi to, ze oni jako silna marka na rynku, mają taki nieograniczony dostęp do sklepów...
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  7. #7

    Domyślnie

    Dziewczyny,
    po pierwsze nie moge opisac jak sie ciesze, ze znalazlam to forum! Moj maz to juz ma dosc mojego gadania od wczoraj wieczorem, kiedy was wynalazlam na necie.
    Przyjechalismy do polski z kalifornii, gdzie noszenie dzieci jest bardzo popularne i wybor nosidelek i chust przeogromny. W sumie nie tego mi w polsce brakowalo, bo przeciez swiat teraz taki maly, ze wszystko mozna kupic wszedzie, ale... pomimo ze jestesmy tutaj juz od czerwca, i to nie gdzies na pustkowiu ale mieszkamy na starym rynku w krakowie, to nadal nie mialam okazji poznac rodzicow ktorzy nosza swoje dzieciaki na codzien i ktorzy wychowuja w podobny sposob. Codziennie ktos nas zaczepia i pyta czy dzieciom nie za ciasno lub nie wygodnie i czy nasza starsza (ma 3 latka) nie jest za duza i lub ciezka!?
    Ciesze sie, ze jest tyle osob zamilowanych w noszeniu swoich pociech i ze nie wszystkie mamy dbaja tylko o to aby wlozyc fajne buty na obcasach a dzieciak niech tam sobie w wozku grzecznie siedzi i nie przeszkadza.

    Odpowiadam na ten konkrenty post tylko dlatego, ze bylam oszolomiona popularnoscia firmy womar w polsce. Zobaczywszy ich produkty az mi sie chcialo plakac. Tragiczne. Nosidla twarde, nie przytulne, poza tym nawet na ich strone, gdzie powinni promowac jakie to ich produkty sa swietne, to dzieci w tych nosidlach wisza prawie, ze po kolana. No i to noszenie twarza do swiata!!!! Za samo to, powinni takie firmy zamykac! Teraz ta chusta. Zgadzam sie z waszymi komentarzami. To jest po prostu szok, ze firma ktora rzeczywiscie nie zle prosperuje (tak zakladam bo gdzie sie nie rusze to ich te makabryczne nosidla sa na polkach) w ogole nie wie nic na temat noszenia dzieci. Swietnym (nastepnym) przykaladem jest ich chusta!!!!
    Biedne mamy i dzieciaki, ktore chca sprobowac noszenia dzieci i natkna sie na womar jako pierwsze ich doswiadzczenie z nosidlem lub chusta!

    No dobra wystarczy negatiwizmu!
    Ciesze sie bardzo, ze na was sie natknelam i zabieram sie do szukania fajnych grup 'chustomanek' w krakowie!

    Do uslyszenia!

  8. #8
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,833

    Domyślnie

    sama chciałam kupic taka chuste do pomacania, na allegro jest za ok 40zl uzywka
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  9. #9
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    stwierdzili, że przyślą ale pod jednym warunkiem - jak ich nosidełka tez będziemy pokazywać na spotkaniach jako ergonomiczne.
    Moja szczęka zaliczyła solidny opad na glebę. Czyli że mogę iść na wystawę kamieni szlachetnych z potłuczonym szkłem, bo mam też podrabiany brylant?
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  10. #10
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Moja szczęka zaliczyła solidny opad na glebę. Czyli że mogę iść na wystawę kamieni szlachetnych z potłuczonym szkłem, bo mam też podrabiany brylant?
    kammik
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  11. #11
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Ja zajrzałam do ich katalogu i poczytałam tez opisy (na obrazki nie dało sie patrzec, bo mi dzieci w tych nosidłach jest po prostu żal)

    Oto kilka info o ich produktach:

    "Nosidełko
    Banana różni się od chust wiązanych dostępnych na rynku łatwym
    sposobem zakładania oraz umieszczania dziecka w nosidełku,
    gdyż nie wymaga skomplikowanych akrobacji, jak w przypadku
    typowych chust."

    Dzięki wykonaniu z certyfi kowanej,
    bezpiecznej dla dziecka bawełny oraz diagonalnej technice tkania chusta jest bezpieczna, elastyczna i wytrzymała

    I ostatni: Nosidełka Womar są badane przez ekspertów z Centrum Zdrowia Dziecka
    i polecane przez Fundację „Dar dla Najmniejszych”.

    Poszłam dalej. Sprawdziłamco to za fundacja. Celem fundacji jest poprawa opieki i efektów leczenia najmniejszych wcześniaków i chorych noworodków.
    I na ich stronie trzy artykuły sponsorowane, bo tak je trzeba nazwac i wypowiedź neonatolog dr Grzegorza Zielińskiego:

    pediatra z ponad 20-letnim doświadczeniem w opiece nad matką i dzieckiem rekomenduje pozycję przodem do świata dla dzieci starszych, samodzielnie siedzących i trzymających główkę, bardziej zainteresowanych otaczającym światem niż mamą. Takie ułożenie pozwala maluchowi poznawać świat, pozostając w bezpiecznej bliskości i w zasięgu wzroku rodzica. Im dziecko starsze, tym bardziej można wydłużać czas noszenia dziecka w tej pozycji. Nie polecamy natomiast proponowanego przez producentów chust noszenia dziecka na plecach. Jest to pozycja ryzykowna ze względu na brak kontaktu z rodzicem. Dziecko nie pozostaje w zasięgu wzroku matki, nie ma możliwości być tulone czy głaskane. Może się też niekontrolowanie odchylić lub zakrztusić. Jako alternatywę dla tej pozycji polecamy wspomnianą wyżej pozycję przodem do
    świata.

    Tu link do całości: http://www.dardlanajmniejszych.pl/in...porady&show=41

    Czego ludzie dla kasy nie zrobią. Stek bzdur!
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

  12. #12
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CABabies Zobacz posta
    Dziewczyny,
    po pierwsze nie moge opisac jak sie ciesze, ze znalazlam to forum! Moj maz to juz ma dosc mojego gadania od wczoraj wieczorem, kiedy was wynalazlam na necie.
    Przyjechalismy do polski z kalifornii, gdzie noszenie dzieci jest bardzo popularne i wybor nosidelek i chust przeogromny. W sumie nie tego mi w polsce brakowalo, bo przeciez swiat teraz taki maly, ze wszystko mozna kupic wszedzie, ale... pomimo ze jestesmy tutaj juz od czerwca, i to nie gdzies na pustkowiu ale mieszkamy na starym rynku w krakowie, to nadal nie mialam okazji poznac rodzicow ktorzy nosza swoje dzieciaki na codzien i ktorzy wychowuja w podobny sposob. Codziennie ktos nas zaczepia i pyta czy dzieciom nie za ciasno lub nie wygodnie i czy nasza starsza (ma 3 latka) nie jest za duza i lub ciezka!?
    Ciesze sie, ze jest tyle osob zamilowanych w noszeniu swoich pociech i ze nie wszystkie mamy dbaja tylko o to aby wlozyc fajne buty na obcasach a dzieciak niech tam sobie w wozku grzecznie siedzi i nie przeszkadza.

    Odpowiadam na ten konkrenty post tylko dlatego, ze bylam oszolomiona popularnoscia firmy womar w polsce. Zobaczywszy ich produkty az mi sie chcialo plakac. Tragiczne. Nosidla twarde, nie przytulne, poza tym nawet na ich strone, gdzie powinni promowac jakie to ich produkty sa swietne, to dzieci w tych nosidlach wisza prawie, ze po kolana. No i to noszenie twarza do swiata!!!! Za samo to, powinni takie firmy zamykac! Teraz ta chusta. Zgadzam sie z waszymi komentarzami. To jest po prostu szok, ze firma ktora rzeczywiscie nie zle prosperuje (tak zakladam bo gdzie sie nie rusze to ich te makabryczne nosidla sa na polkach) w ogole nie wie nic na temat noszenia dzieci. Swietnym (nastepnym) przykaladem jest ich chusta!!!!
    Biedne mamy i dzieciaki, ktore chca sprobowac noszenia dzieci i natkna sie na womar jako pierwsze ich doswiadzczenie z nosidlem lub chusta!

    No dobra wystarczy negatiwizmu!
    Ciesze sie bardzo, ze na was sie natknelam i zabieram sie do szukania fajnych grup 'chustomanek' w krakowie!

    Do uslyszenia!
    CABies, fanie, że nas znalazłaś W Krakowie jest bardzo dużo dziewczyn w chustach, sąteż spotkania chustowe (chyba w Fidze), wiec na pewno wkrótce na kogoś się tam natkniesz
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  13. #13
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Przepraszam, ale nie mogę sie powstrzymać:

    "O bezpieczeństwo dziecka w nosidełku zadbał zespół specjalistów. Jest to niewątpliwy atut w porównaniu z wiązanymi chustami, gdzie zdrowy rozwój dziecka i jego bezpieczeństwo zależą od doświadczenia i wprawy mamy w prawidłowym wiązaniu chusty."

    "Nosidełka są wygodniejsze i prostsze w obsłudze niż chusty. Producent przygotował konkretne miejsce na ramiona, pas, plecy, jedyne co trzeba zrobić by poczuć komfort to ewentualnie wyregulować długość pasków czy rzepów. Najlepsze nosidełka to takie, które są w całości rozpinane, co pozwala na jeszcze szybsze i łatwiejsze umieszczenie w nich dziecka. Aby poczuć się wygodnie w chuście trzeba ją umiejętnie związać i dociągnąć samemu. Nie ma konkretnie wyznaczonego miejsca na rączki i nóżki dziecka. Dla wielu rodziców stanowi to duży problem."

    To ze strpny tej fundacji

    A jednocześńie bardzo fajne artykuły dot. karmienia piersią. Oni chyba nie pofatygowali się, zeby dokopać się do aktualnej wiedzy. A ten tekst "Nosidełko czy chusta" przygotowała chyba firma Womar.
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krysiak Zobacz posta
    A ten tekst "Nosidełko czy chusta" przygotowała chyba firma Womar.
    podkopując własny produkt, nie no to takie ejst szemrane wszystko, szkoda ze przecietny nieforumowy klient nie wie o tym :/
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzufik Zobacz posta
    podkopując własny produkt, nie no to takie ejst szemrane wszystko, szkoda ze przecietny nieforumowy klient nie wie o tym :/
    Bo oni są jednak głównie producentem noisdełek. Teksty z tego artykułu są zywcem wyjete z ich katalogu. Mnie najbardziej wscieka to, że podpisują się pod tym lekarze, podpierając się swoim autorytetem i wieloletnią praktyką i to na stronie fundacji opiekującej się wczęsniakami, a ich najszybciej można skrzywdzić...
    Ostatnio edytowane przez krysiak ; 22-02-2010 o 16:32
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

  16. #16
    Chustomanka Awatar dagis
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    se
    Posty
    542

    Domyślnie

    chyba tylko jedno do glowy mi przychodzi jak czytam te cytaty : ->

  17. #17
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    truscaffka a którą chustę macałaś - tę która jest na tych fatalnych zdjęciach , gdzie dziecko musi byc trzymane w chuscie bo inaczej wypadnie ?
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  18. #18
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Najbardziej mnie wkurza w tym wszystkim ta "fundacja" - tam sporo osób może szukać autorytetu i doświadczenia...

  19. #19
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Żenujące jest to, że dla nich priorytetem jest kasa za wszelką cenę.
    Poprostu obciach!

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    I niestety nic na to nie poradzimy, nie wierze ze maile cos dadzą, takie firmy nie liczą sie z nikim, dopóki ich produkty będą sie sprzedawać tak będą robić.



Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •