Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: odparzenia, otarcia i potówki :/

Mieszany widok

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie odparzenia, otarcia i potówki :/

    Zachłysnęłam się wielo.
    Zachwyciłam i wpadlam.
    Niestety odkrywam również i wady.

    Pierwsze otarcia na udach (dadam, że pulchnych) pojawiło się przy kieszonkach Naughty Baby. Doszłam do wniosku, że krój nam nie odpowiada i sprzedałam.
    Sukcesywnie kupowalam inne modele pieluch ale pojawil się nowy, nieznany mi problem - odparzenia.
    Przeszukałam forum, diagnoza - zęby, tudzież inne osłabienie organizmu. Faktycznie po kilku dniach z wersji naprawdę ostrej, przeszło w łagodniejszą.
    Od kilku dni znowu mamy otarcia, odparzenia i krostki, zdaje sie potówki.
    Wygląda to wszystko brzydko. Bardzo brzydko.

    Jestem szczerze podłamana.
    Przy jednorazowkach nie miałam takich problemów....i to mnie dopiero zastanawia

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    mnie to tez zastanawia
    czasami mysle czy przypadkiem nie sa lepsze dla dziecka skoro w nich nie cierpi z powodu odparzen itp
    na ile jest to zdrowe w skali dlugofalowej

  3. #3
    Chustomanka Awatar anmuszka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    1,345

    Domyślnie

    Hm.... Współczuje problemów. Ale moze to kolejne zęby? U nas teraz upały i nie ma żadnych problemów (tfu, tfu) z potówkami. Owszem pupka sie nam troszke odparzyła ale u na sto na 100% zęby także sie nie przejmuje. Po prawie roku wielo nie zamieniłabym ich znowu na jednorazówki. Ale to zwsze indywidualna decyzja każdej mamy.

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    A przy kieszonkach, czy przy tetrze się Miły odparzył? Ja w takie upały jadę głównie na tetrze i formowankach, bo polar w kieszonkach jakoś do mnie nie przemawia.

  5. #5
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    maluchy po domu w tetrze śmigają, na spacery IB a na noc formowanki i otulacz wełniany. Kieszonek nigdy nie lubiłam a w upały na pewno bym im nie założyła.

  6. #6
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    No właśnie powiem Wam, ze się zupełnie tego po sobie nie spodziewałam, ale zakładam kieszonki w ostateczności w taki upał. Teraz preferuję same naturalne - konopie, bawełna, byle przy pupie była jakaś taka naturalna tkaninka.
    A co do odparzeń, to u nas się okresowo pojawiały, już nawet o tym kiedyś pisałam i okazało się, ze to kwestia moczu (albo coś zjadła, czy wypiła, albo po prostu organizm okresowo jakiś taki bardziej "żrący" produkuje) - bo sprawdziłam wszystko: to w czym piorę, w jakiej tempce, nawet założyłam jedno - i okazało się, że raz jedno pomogły, a innym razem się jeszcze pogorszyło. Pomagał olej z nagietka lekarskiego - pupkę nim smarowałam lub masło shea - oczywiście żadnych chusteczek nawilżanych itp - tylko pupa pod kran w czymś delikatnym wymyta. Ale ten temat już był kilka razy i dziewczyny miały sporo sposobów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •