Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 86

Wątek: Zwracacie uwagę mamom z wisiadłami?

  1. #41
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    A ja sie zapytalam neidawno w dwoch sklepach niedaleko mnie, dlaczego maja tylko BB a nie np manduce albo inne ergo. Sklepy sa bardzo nastawione eco, drewniane zabawki, ubranka z eko bawelny, totalny odlot, ale te wisiadla....
    W obydwu uslyszalam, ze sie nie sprzeda nic innego niz bb, ze mieli i nie schodzilo.
    A najzabawniejsze jest to, ze obsluga w obu zawsze sie zachwyca moimi chustami, MT czy nosidlem.
    W okolicy tez mnie zaczepiaja rozne mamy, z pytaniami o miejsce, gdzie sie kupuje takie cuda. Trudno mi uwierzyc, ze nic by sie nie sprzedalo, tym bardziej gdyby mozna bylo na zywo zobaczyc, z czym to sie je.
    Ale moze to cena gra role? Bo BB sporo tansze

    Ewka, raz wymienilam na chwile z laska na placu zabaw. Ona miala torbe na dziecko, cos w rodzaju kolyski, a ja MT
    Ale ona sama chciala. Przyznala, ze miala do czynienia z wisiadlem tez, i ze moje mt najwygodniejsze i to w ogole komfort nie do porownania
    Niestey, nie bardzo moglaby sama sie motac, bo miala proteze prawej reki, mysle, ze nawet kolkowa ciezko byloby jej dociagac. I mowila, ze z malym dzieckiem wygodnie, ale z wiekszym juz nie bardzo.
    Przylaczyla sie do nas trzecia laska by wyprobowac moje MT, ale stwierdzila, ze woli swoje bb, bo ma mniejszy panel i lepsze na lato, i mozna bez problemu wlozyc dziecko przodem do swiata, a ono tylko tak lubi, a w MT przodem sie nie da, bo za duzo materialu na dole. A dziecko o dziwo nie protestowalo w pozycji brzuszek do brzuszka i widac bylo, ze bylo mu wygodnie i zaczal sie ukladac do snu. To sie mamie tez nie podobalo, bo dziecko w tym wieku powinno chlonac swiat, a nie spac (jakies 7-8miesiecy mial). No ale przeciez dyskutowac w takiej sytuacji raczej bez sensu Jedyne co, to przyznala, ze w bb na dluzsze spacery nie moze chodzic, bo ma slaby kregoslup i jej niewygodnie
    Ostatnio edytowane przez Malina ; 04-07-2011 o 15:59
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  2. #42
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chustofob Zobacz posta
    Czyli jak widze kogoś w wisiadle to na pewno jest sadystą i przecież napewno nie sprawdzał chusty na swoim dziecku i na pewno nie ma na świecie dzieci które się w chuście źle czują.
    czytanie ze zrozumieniem sie klania. jak widze kogos z wisiadlem to wole myslec, ze nie wie o tym, ze to jest szkodliwe. Co do tego, ze dzieci sie zle czuja w chustach... cóz, na Allegro jest wiele aukcji opatrzonych opisem "moje dziecko chusty nie zaakceptowalo" i zdjeciem takim, ze mam ochote napisac tej osobie, ze moze by sie wiazac nauczyla i dopiero wtedy to dziecku proponowala. Jesli komus z chusta nie wyszlo, bo mu sie wydawalo, ze sam wie wszystko najlepiej, a potem kupil zadowolony "samoobslugujace" sie wisiadlo, zamiast dziecko wozic w wózku, to IMO jest ignorantem. A jeszcze jak z takimi tekstami przychodzi na chustoforum, na ktorym jest kilka tysiecy uzytkowników chust to w dodatku jest IMO wirtualnym samobójcą.

  3. #43
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chustofob Zobacz posta
    Co do czytania ze zrozumieniem to ukłon w twoją stronę bo wątki czyta się od początku i tematem tego wątku jest zwracanie uwagi i właśnie na ten temat się wypowiadamy. Moje dość dosadne stwierdzenia są właśnie o tym.
    jesli cytujesz moje wypowiedzi to sie do nich odnosisz - tak to dziala na forum.

  4. #44
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,846

    Domyślnie

    nie uważam się za lepszego rodzica - raczej za rodzica, który więcej czasu spędza w internecie...

    Jak miałam tylko córeczkę - rzeczywiście, trudno było mi uwierzyć, że niektóre dzieci nie lubią chusty - młodszy teraz zdecydowanie lubi, ale miał zdecydowanie gorszy okres. Tyle, że są nosidła lepsze dla dzieci nią wisiadła, np marsupi, wisiadła też między sobą się różnią (chyba , bardzo uważnie się nigdy nie przyglądałam).

    Jak byłam w ciąży, mała była malutka, byłam wdzięczna innym za rady (o ile niezbyt natarczywe i nie znoszące sprzeciwu), teraz jestem wdzięczna tylko czasem - jeśli wiem, że osoba jest kompetentna, a ja akurat tego typu rady potrzebuję (np dziecko mi choruje, robi coś dziwnego, źle się rozwija), w innych sferach, kiedy rzecz przemyślałam i podjęłam - lepszą lub gorszą - decyzję, rady bywa że mnie irytują (np twoje dziecko ma za dużo zabawek; powinnaś jednak dawać mu zupy etc). Wczoraj byłam w sklepie, przyszły tatuś oglądał wisiadła na półce, wyglądało, ze nie jest zdecydowany, żeby kupić, tylko tak ogląda "wstępnie" - powiedziałam, że przepraszam, że się wtrącę, że decyzja oczywiście należy do nich, ale że ze względu na zdrowie, na nóżki i wsparcie kręgosłupa, polecałabym raczej chustę. Uśmiechnęli się oboje miło i podziękowali - wyglądało, że nie tylko, żeby się mnie pozbyć. Z jednej strony czuję się głupio, z drugiej, jeśli to ma być kolejny głos, albo jakoś zaczną się interesować - no to fajnie. Intensywnie noszących nie będę przekonywać, powiem co najwyżej dlaczego wg mnie lepiej nosić w chuście, jakie są różnicę, zbawiać na siłę nie będę, bo się nie da, co najwyżej będzie nieprzyjemnie.

    A widok śpiącego dzidzika w nosidle... Nie wiem, czy może być słodki, bo one bidaki tak strasznie wiszą... No ale pewnie jak jaki wisiadłowiec patrzy na zachustowanego malucha, myśli sobie za to, "ale ten bidak strasznie pozwiajny"...
    Ostatnio edytowane przez jul ; 04-07-2011 o 16:48
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #45
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chustofob Zobacz posta
    Napewno niewolno zwracać uwagi. Dlaczego ty oskarżasz kogoś o niewiedze ?
    Chciałbym wiedzieć czy wy "zwracający uwagę" wierzycie że jesteście lepszymi rodzicami od tych którzy noszą w "wisiadłach" ? Czy to że dbasz o kręgosłub dziecka już z założenia czyni cę idealnym rodzicem i twoje dziecko jest najszczęśliwszą osobą na świecie a "cierpiące" w wisiadle jest nieszczęśliwe ?
    to ze ktos zwraca uwage (jak juz pisałam, ja sie w tym zwracaniu nie odnajduje ale nie bede reagowac na to nerwowo) nie oznacza od razu ze uwaza sie za idealnego rodzica. Nie wiem skad taki wniosek. Jak sie poczyta wątki na tym forum to mozna zobaczyc ze za idealne sie nie uwazamy i śmiało o tym mówimy.

    Cytat Zamieszczone przez chustofob Zobacz posta
    Czyli jak widze kogoś w wisiadle to na pewno jest sadystą i przecież napewno nie sprawdzał chusty na swoim dziecku i na pewno nie ma na świecie dzieci które się w chuście źle czują.
    nie musi nosic w chuscie, ale chodzi o zdrowie małego dziecka noszonego w wisiadle. Jak nie chce chusty ok. ale niech przynajmniej poczyta nt. wisiadeł i ich "zalet"
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  6. #46
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  7. #47
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,667

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Truscaveczka Zobacz posta
    niestety coraz wiecej troli.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  8. #48
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    a ile tego cholerstwa bylo we Władku,to normalnie szok!!!!! przeważnie tatusiowie,a jacy dumni przy tym byli....
    żal mi było tych dzieciaczków,takie wyprosty
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  9. #49
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    ja dzis znalazłam
    http://allegro.pl/chusta-do-noszenia...698539707.html
    nic nie powiem ale
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  10. #50
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaslon Zobacz posta
    ja dzis znalazłam
    http://allegro.pl/chusta-do-noszenia...698539707.html
    nic nie powiem ale
    mamaslon, już była ta aukcja, tylko cenę miała dwa razy większą widać pomimo ogromnego zainteresowania forumek, chusta się nie sprzedała (ponad 700 wejść chyba było)
    a tu link do tematu: http://chusty.info/forum/showthread....8459&highlight=
    2 + 7 (2005-2018)

  11. #51
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Ja nie zwracam nikomu uwagi, ani nosidłom, ani koszmarnie zawiązanym chustom. Sama warczę jak mi ktoś nos w chustę wtyka

    Na dzieci w nosidle staram się nie patrzeć, bo to dla mnie przykry widok. Cieszę się, że moje osobiste jeździ chustą i tyle.

    A do wisidłowców nie wiedziałabym nawet jak podejść- bo to ja wyglądam jak Rumunka/Cyganka/Indianka/ ta, co ją na wózek nie stać/itp...a nie jak kochająca mamusia, co wyda ostatni pieniążek na cuda techniki cywilizowanego macierzyństwa, żeby dzieciu było dobrze choć gębę mam niewyparzoną momentami

    ale muszę przyznać, że moje osobiste uwielbia przodem do świata na rączkach, to się nie dziwię że do wisiadeł tak pakują.

    Trolluś jest śliczny

  12. #52
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chustofob Zobacz posta
    A że tak zapytam ... te dzieciaczki wyglądały na nieszczęśliwe ? Bo ja zazwyczaj w wisiadłach widuje same uśmiechnięte dzieci i na pewno szczęśliwe. Mogę sam zaświadczyć że kilka razy widziałem płaczące i co najmniej zdziwione spętane dziecko w chuście. Rozumiem was zarobione chustofanki pracujące po kilka godzin z dzieckiem spętanym, wy potrzebujecie dbać o kręgosłup dziecka ale tatuś idący po plaży 200 metrów w wisiadle na posiłek jest rzeczywiście sadystą.
    A powiedz, jak bardzo byłbyś szczęśliwy, wisząc całym ciężarem ciała na swoim kroczu?

  13. #53
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chustofob Zobacz posta
    Nie rozumiesz chyba co znaczy nosić wygodnie dziecko 5 godzin a co przenieść wygodnie dla tatusia przez 5 minut.
    Szkoda, że tatuś nie pomysli o wygodzie dziecka...

  14. #54
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,631

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chustofob Zobacz posta
    tak do ilu do 30 lat życia dziecka ?
    50-ka będzie jak znalazł

    ps. nudzisz się chyba po tej golonce z piwem i bigosie z mięsem...

  15. #55
    Chustomanka Awatar marushka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    ciągle w drodze (poznań-wawa)
    Posty
    1,402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chustofob Zobacz posta
    A mam pytanie ile godzin spędzacie nosząc dziecko w chuście oddając mu waszą empiryczną więź podczas pisania tych głupot i zajmując się swoimi sprawami (bo do tego służą chusty) a ile bawicie się z dzieckiem jak my tatusiowie.
    co to jest empiryczna więź ?
    Mery&Mariu->Fifi&Lilu
    http://www.dpp.warszawa.pl/

  16. #56
    Chustofanka Awatar mama-kubusia
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    okolice krakowa
    Posty
    433

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chustofob Zobacz posta
    Co do golonki to cieszę się że śledzisz tak szczegółowo moje poczynania na forum ale musze ci powiedziec ze nie nudze sie nigdy.
    Bo zajmujesz się swoim kroczem?

    No nie mogłam się powstrzymać
    Beata mama dwójki smyków
    Jasiek 27.08.1994
    Kuba 16.06.2010

  17. #57
    Chusteryczka Awatar goshya
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    dolnośląskie
    Posty
    1,818

    Domyślnie

    post pod postem
    Mati 2010, Oliwcia 2012, Jula 2014

  18. #58
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Odpowiadając na temat: Nie zwracam. Nie nawracam.
    Co innego, gdy ktoś pyta.
    Raz, skutecznie poruszyłam ten wątek. Mama przyszła na spotkanie KK w wisiadle, wyszła w chuście .

  19. #59
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chustofob Zobacz posta
    Jakbyś potrafiła czytać to wiesz że moim kroczem zajmuje się moja żona. A widzę że ty masz jakiś problem z tym tematem, ale prosiłbym żebyś już się "nim" nie zajmowała i pisała rzeczowe posty.
    Może już się nie pogrążaj...

  20. #60
    Chustomanka Awatar marushka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    ciągle w drodze (poznań-wawa)
    Posty
    1,402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chustofob Zobacz posta
    A mam pytanie ile godzin spędzacie nosząc dziecko w chuście oddając mu waszą empiryczną więź podczas pisania tych głupot i zajmując się swoimi sprawami (bo do tego służą chusty) a ile bawicie się z dzieckiem jak my tatusiowie.
    chyba najlepiej od autora jest dowiedzieć się co miał na myśli, więc grzecznie proszę tylko o wytłumaczenie na czym polega "oddawanie empirycznej więzi podczas pisania tych głupot etc."
    a odnośnie głównego wątku - nie zwracam nikomu uwagi. Znajomych tylko pytam, czy chcą znać moje zdanie
    Mery&Mariu->Fifi&Lilu
    http://www.dpp.warszawa.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •