Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67

Wątek: Wątek dla użytkowników "tanich chinek" czyli kieszonek z ebaya

Widok wątkowy

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie Wątek dla użytkowników "tanich chinek" czyli kieszonek z ebaya

    W wielopieluchowaniu niem mam wielkiego doświadczenia bo starsza na jednorazówkach była a z mlodym przeszłam ma wielo jak miał chyba z 5 mcy.
    Używałam trochę tetry z otulaczami ale potem w zasadzie tylko tych tanich kieszonek.
    I mam kilka wątpliwości co do prania i pielęgnacji...
    Przeglądałam wątek o praniu ale sposoby prania różnią się przy poszczególnych pieluchach.

    Piorę pieluchy z ubraniami (po wcześniejszym wypłukaniu pieluch) w proszkach lub płynach do prania z dodatkiem antybakteryjnym i bez płynu do płukania za to z dodatkowym płukaniem.

    Dzieś czytałam że pieluch z polarkiem nie można prać w orzechach? Czy to prawda? Orzechy zatłuszczają jakoś polar? Czy płyny do prania typu persil też nie nadają się do pieluch z mikrofibrą?
    Ktoś też pisał że nie powinno się oczyszczać ze złogów za pomocą kwasku ale sody to njak to w końcu z tym kwaskiem?

    Do tej pory 2 razy płukałam same kieszonki w mocno ciepłej wodzie z płynem do naczyń a wkłady mikrofibrowe prałam w pralce na 90 ze sporą ilością kwasku (chyba były po tym bardziej miękkie), a na końcu puszczałam wszystko razem na długi program 60 bez detergentów.
    Normalnie piorę na 45 lub na 60 mimo że producent podawał żeby prać w zimnej wodzie. PUL puki co jest ok i nic się nie rozwarstwia. Nie puszczam na 90 kieszonek tylko same wkłady.

    Powiedzcie mi jak jest z "żywotnością" tych kieszonek? Czy one wytrzymają do kolejnego malucha? Zdarzają się przecieki (jak wkład mokry bardzo) a wkłady są hmmm no trochę zszarzały i zesztywniały... Czy można je naprawdę skutecznie jakoś odświeżyć?

    No i chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach z tymi pieluchami

    Edit:
    A czy te kieszonki różnią się znacznie od innych znacznie droższych kieszonek gdzie też jest PUL+polarek+mikrofibra?
    Ostatnio edytowane przez Basinda ; 12-09-2012 o 13:40
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •