Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: zwrot u Nati

  1. #1
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie zwrot u Nati

    Ja musze mieć pewność.
    Jak sobie zamówie dwie chusty i jedną chce zostawić to na MUR BANK BETON moge zwrócic tak? Tyle, ze za przesyłkę zabulam? czy za dwie przesyłki?

    I skąd sie bieze ten formularz zwrotu?
    Wiem, ze moge se do Nati napisac , ale ja wole forumowo.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    płacisz za przesył do nich i oni oddają kwotę pomniejszoną o przesył chyba, bo przecież zwrot chusty a nie przesyłu.
    i, tak, możesz na MUR BETON zwrócic
    formularz dostaniesz w mailu chyba
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  3. #3
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzufik Zobacz posta
    płacisz za przesył do nich i oni oddają kwotę pomniejszoną o przesył chyba, bo przecież zwrot chusty a nie przesyłu.
    i, tak, możesz na MUR BETON zwrócic
    formularz dostaniesz w mailu chyba
    Dziękuję.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    prasz
    rzadko się zdarza, by moja chustopróchenna przestarzała wiedza komuś tu jeszcze posłużyła więc korzystam jak mogę
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  5. #5
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    a jak oddasz dwie to powinni Ci zwrocic kase tez za przesyl do Ciebie
    czyli zaplacisz tylko za odeslanie

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    a jak oddasz dwie to powinni Ci zwrocic kase tez za przesyl do Ciebie
    czyli zaplacisz tylko za odeslanie
    ? dlaczego?
    zwrot za przesył jest tylko w przypadku reklamacji, jeśli dobrze kojarzę
    2 + 7 (2005-2018)

  7. #7
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  8. #8
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    a jak oddasz dwie to powinni Ci zwrocic kase tez za przesyl do Ciebie
    czyli zaplacisz tylko za odeslanie
    Dlaczego? Zwracają tylko wartość chusty, bez przesyłki, niezależnie od tego czy zwraca się wszystko co się kupiło czy nie.

    Tu fragment z regulaminu (http://www.natibaby.pl/webpage/regulamin.html):
    30. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej zapłaconej cenie towaru, jeśli zachowane zostaną powyższe warunki. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta.
    31. Koszt dostawy i odesłania towaru nie podlega zwrotowi.

    A formularz masz tu:
    http://www.natibaby.pl/doc/zwrot.doc
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  9. #9
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    31. Koszt dostawy i odesłania towaru nie podlega zwrotowi.
    "Niedawno jednak zapadł wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (C-511/08), w którym stwierdzono, że przepisy krajowe nie mogą pozwalać na obciążanie konsumenta kosztami wysłania do niego towaru, gdy odstąpił od umowy zawartej przez Internet i że sprzedawca musi zwrócić całą wpłaconą konsumentowi kwotę. Zachęcam tu do zapoznania się z artykułem „E-sklepy muszą oddać koszty przesyłki” http://www.rp.pl/artykul/618304.html"
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  10. #10
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Właśnie przeczytałam zalinkowany artykuł już po wysłaniu posta

    Ale tak trochę OT, rozumiem że te przepisy są nadrzędne w stosunku do regulaminu sklepu, na który to regulamin zgodziłam się dokonując zakupu, tak?
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  11. #11
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Tak, oczywiście, w regulaminie nie mogą znajdować się zapisy niezgodne z prawem. Ostatnio po tyłku dostało kilka księgarni internetowych, które dla odmiany nie zgadzały się na zwrot towaru w przypadku odbiorów osobistych.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  12. #12
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Ok, to już wszystko wiem

    I o ile pamiętam, nie dostawałam zwrotu kosztów przesyłki z Nati, a trochę odsyłałam - ale muszę sprawdzić...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  13. #13
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    poszłam wstawić zupe i kammik juz wyjasniła
    dzieki!

  14. #14
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    Dlaczego? Zwracają tylko wartość chusty, bez przesyłki, niezależnie od tego czy zwraca się wszystko co się kupiło czy nie.

    Tu fragment z regulaminu (http://www.natibaby.pl/webpage/regulamin.html):
    30. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej zapłaconej cenie towaru, jeśli zachowane zostaną powyższe warunki. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta.
    31. Koszt dostawy i odesłania towaru nie podlega zwrotowi.

    A formularz masz tu:
    http://www.natibaby.pl/doc/zwrot.doc
    O dzieki! Gorzej jak rzadnej nie oddam. Wzięłam dwie. Dla portfela gorzej.

  15. #15
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    Dlaczego? Zwracają tylko wartość chusty, bez przesyłki, niezależnie od tego czy zwraca się wszystko co się kupiło czy nie.
    działają niezgodnie z prawem więc. I można dochodzić zwrotu za przesyłke też, bo się należy.

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,312

    Domyślnie

    O, nie wiedziałam o tym wyroku Trybunału, warto zapamiętać. Ale tak sobie myślę i myślę... i trochę to jednak nie halo chyba
    No bo wyobraźcie sobie taką sytuację: Pani X prowadzi sklep internetowy. I tak się składa, że z pewnych powodów Pani Y chce Pani X dokuczyć. Co robi? Zamawia sobie towar w jej sklepie, wybiera najdroższą opcję dostawy. I potem go zwraca, choćby osobiście. Właścicielka sklepu jest stratna jak nic...

    Fajnie że się chroni konsumentów (szczególnie dla mnie jako konsumenta), ale godzi to w sprzedawców...
    wybaczcie, musiałam zaOTować
    Mama dwóch córek: 2008, 2012

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ane-eta Zobacz posta
    O, nie wiedziałam o tym wyroku Trybunału, warto zapamiętać. Ale tak sobie myślę i myślę... i trochę to jednak nie halo chyba
    No bo wyobraźcie sobie taką sytuację: Pani X prowadzi sklep internetowy. I tak się składa, że z pewnych powodów Pani Y chce Pani X dokuczyć. Co robi? Zamawia sobie towar w jej sklepie, wybiera najdroższą opcję dostawy. I potem go zwraca, choćby osobiście. Właścicielka sklepu jest stratna jak nic...

    Fajnie że się chroni konsumentów (szczególnie dla mnie jako konsumenta), ale godzi to w sprzedawców...
    wybaczcie, musiałam zaOTować
    Słuszne stwierdzenie.
    Generalnie sprawa wygląda tak, że jeśli klient zwraca towar bo coś (bez podania przyczyny) to musi wypełnić formularz, że rezygnuje z zawartej ze sklepem umowy i nie może ponieść z tego tytułu żadnych konsekwencji. To, co zapłacił musi dostać (włącznie z kosztami przesyłki). Ale każdy kij ma dwa końce. Jak wspomniała ane-eta sklep zabulił kasę kurierowi (bo musi zapłacić za usługę - kurier po sympatii nie jeździ). W przypadku przesyłki pobraniowej wychodzi to sporo. Efekt będzie taki, że zapłaci za to klient bo sklep będzie musiał to sobie jakoś zrekompensować. Pieniążki na drzewach nie rosną i no, powiedzmy szczerze, nikt nie ma ochoty dokładać do interesu. Nie chodzi tu o oszukanie klienta, czy oskubanie ale o zwykły rachunek. To sklep podniesie ceny. Logiczne. I ciężko będzie taniej coś kupić w internecie.

    kammik To interesujące, co piszesz bo ostatnio gdzieś mi mignęło, ze w przypadku odbiorów osobistych klient wie, co bierze. Aż to zaraz sprawdzę.

    Generalnie reklamacja, a odstąpienie od umowy to dwie różne sprawy, ale w obu przypadkach wypełnia się stosowny formularz. Sklep powinien mieć go na stronie. Ten formularz musi być bo w końcu stany magazynowe muszą się zgadzać, a to jest niejako dowód, że klient zrezygnował.
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,312

    Domyślnie

    Vernea, to właśnie miałam na myśli, tylko ujęłam to bardziej obrazowo
    Sklep jest w tym przypadku słabszą stroną tym bardziej, że to klient wybiera sobie sklep a nie na odwrót.
    Mama dwóch córek: 2008, 2012

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ane-eta Zobacz posta
    Vernea, to właśnie miałam na myśli, tylko ujęłam to bardziej obrazowo
    Sklep jest w tym przypadku słabszą stroną tym bardziej, że to klient wybiera sobie sklep a nie na odwrót.
    To się nazywa zarzynanie małych przedsiębiorczości i prywatnej inicjatywy Za chwilę przestanie się opłacać prowadzić jakikolwiek sklep w internecie bo ceny będą takie, jak w sklepach stacjonarnych, albo i wyższe (bo tutaj dojdzie np. zrekompensowanie kosztów kuriera i inne takie)

    Rozdz. 1. Art.2 pkt.1 Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów...
    Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 10 dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

    Czyli jeżeli klient zamówił coś przez internet, sklep potwierdził realizację, klient potwierdził zamówienie (jeszcze zależy, co przyjmiemy za zawarcie umowy) i chce odebrać osobiście to jest to umowa zawarta poza siedzibą firmy. Nie jest natomiast sprecyzowane, co w przypadku, gdy np. ktoś kupuje nosidło (załóżmy, że zawiera umowę na odległość), odbiera osobiście i na miejscu decyduje się np. na kupno chusty. Na logikę na nosidło ma prawo odstąpienia od umowy na chustę nie. Ale, że to jest sklep internetowy to w przypadku rozprawy pewnie by wyszło, że to prawo przysługuje i na nosidło i na chustę.

    O klienta należy dbać, ale jeżeli sklepy będą musiały dokładać do interesu to klient na tym ucierpi.
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vernea Zobacz posta
    To się nazywa zarzynanie małych przedsiębiorczości i prywatnej inicjatywy
    Nie tylko małych przedsiębiorczości, bo i duże sklepy może to zaboleć... Może ruszy jakiś "kontr-pozew"...
    Mama dwóch córek: 2008, 2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •