Strona 46 z 190 PierwszyPierwszy ... 3638394041424344454647484950515253545696146 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 3783

Wątek: reakcje otoczenia na chusty i pozostale "szmaty"

  1. #901
    Chustofanka Awatar JKG
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    miedziowy zakątek
    Posty
    377

    Domyślnie

    Nam na szczęście tylko raz zdarzyła się taka sytuacja... i tak uważam że op jeden raz za dużo
    Nasza pediatra jest zachwycona jak nas widzi zamotanych
    Neurolog aż się rozpływała z zachwytu
    Większość reakcji jest pozytywna a że mieszkam w małym mieście to sporo mam na placu zabaw pyta i nawet prubóje więc zarażam innych
    Małgorzatka 7 lipiec 2004
    Tomaszek 13 maja 2008


    Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka,
    byłoby ciemno i mroczno,
    ciemniej i mroczniej
    niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej -
    mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów.
    Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie."
    (Julian Ejsmon)

  2. #902
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,122

    Domyślnie

    Ja czasami się zastanawiam kiedy wypadek spowoduję jak ludziska w autach pokazują sobie nas palcami. Ale to nic... za to na "niemile troskliwych" grzecznie warczę.

  3. #903
    Chustofanka Awatar JKG
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    miedziowy zakątek
    Posty
    377

    Domyślnie

    Sylwia to uważaj na nasze Tesco - mnie tam tak napastowała jędza
    Może kiedyś poparadujemy razem to będzie nam raźniej
    Ja jestem z Przylesia
    Małgorzatka 7 lipiec 2004
    Tomaszek 13 maja 2008


    Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka,
    byłoby ciemno i mroczno,
    ciemniej i mroczniej
    niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej -
    mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów.
    Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie."
    (Julian Ejsmon)

  4. #904
    Chustonoszka Awatar lola
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    86

    Domyślnie

    My teraz wakacjujemy sie w hotelu .który dostał od Szanownej Kapituły miano"hotelu przyjaznego rodzinom z dziećmi"-nosimy się sami nie liczę 2 tatusiów z wisiadłami,z których dyndają nieszczęsna główki i nóżki"przodem do kierunku jazdy"
    wszystkie dzieciaki w wózkach,jeno my w szmatach-wszędzie wzbudzamy zainteresowanie-na szczęście reakcje sa pozytywn-dziś jedna pani w hotelowym ogrodzie powiedziała"cudowny widok" ,a dziecko na jadalni skwitowało"pac mama -pani ma dzidzia w worecku"
    ogólnie fajowo
    byleby tylko syn bardziej pokochał chustę..bo różnie bywa
    Synalek marcowy
    Córeczka lipcowa

  5. #905
    Chustonówka Awatar blueberry
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    (Z)dolny śląsk
    Posty
    8

    Domyślnie

    Reakcja na samą chustę:
    - ja - " ooooo raaaany ale kawał materiału - będzie na spódnicę "
    - małż - " "
    - moja mama - "co to za szmata tam wisi?"

    Po dzisiejszym instruktażu, co z czym się je..:
    - ja - "super!"
    - małż - -//-
    - mama - -//-
    -ciotka - "i jej w tym wygodnie?"

    (czas przyzwyczajać wsiowych do nowego/starego stylu)

  6. #906
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    17

    Domyślnie

    zachustawalam dzisiaj po raz pierwszy malzonka mojego, poszedl z rafciem na zakupy, wybiera ogorki, odwraca sie a tu jakas babcia "o boze, pan ma dziecko" ... meza zamurowalo , a rafaello kimal w najlepsze

  7. #907
    Chustofanka Awatar Mama Żuka
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    309

    Domyślnie

    Dotychczas spotykałam się niestety z nieprzyjemnymi spojrzeniami i komentarzami. Naprawdę sporadycznie zdarzał się nikły uśmiech, czy żywe, przyjazne zainteresowanie w oczach. (Co innego Żukowy Tata - za chłopakami w chuście krążyły same "pożądliwe spojrzenia ). Dosłownie parę dni temu przeprowadziliśmy się do Torunia. Pierwsze chustowanie i... maksymalne zaskoczenie! Najpierw wesoła rodzinka jadąca samochodem zaprezentowała nam porozumiewawcze uśmiechy pełną gębą i kciuki wzniesione ku górze. Wchodzimy do parku a tam mijający nas mężczyzna wykrzykuje "Przepiękny widok!". A gdy Francio zasnął słodko, obudziła go staruszka nachylajac się ku niemu i mówiąc "To musi być cudnie tak się w siebie nawzajem wtulać." Za ten komentarz wybaczyłam zakłócanie snu . Miasto chustopozytywne się nam trafiło .

  8. #908
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Ja wczoraj wybrałam sie na wieczorny spacerek pod operę, a tam koncert jakiś, więc ludzie się powoli schodzili. No i nasłuchałam się komentarzy
    Pierwszy, od pani, że bardzo podoba jej się, jak kobiety noszą w ten sposób swoje dzieci. Następny od mijających nas dziewczyn, że mały "wygląda jak księżyc w pełni, tylko ze smoczkiem". Do tego mnóstwo "pięknie", "jak słodko", "ale super", no i zachwycone spojrzenia, uśmiechy i ściszanie głosu, żeby nie obudzić śpiącego dziecka
    Najbardziej podobał mi się ostatni komentarz, jedyny od pana: "heh, jak kangury, one też tak noszą"
    A na koniec zaczepiła mnie dziewczyna, z pytaniem, myślałam, że chce się dowiedzieć gdzie można kupić chustę albo coś w tym temacie, a ona zobaczyła, że mały w chuście i mówi "a nie, przepraszam, bo ja myślałam, że pani ma nosidło"

  9. #909
    Chustofanka Awatar Adso
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    poznan
    Posty
    230

    Domyślnie

    Dziś zaskoczył mnie pewien młody facet,gdy zapytał gdzie kupiłam chustę i dodał "bo to takie fajne jest...taka bliskość"
    A młoda mama jak mnie kiedyś zapytała o nosidło to stwierdziła,że noszenie jest dobre,bo ma się wolne ręce... o bliskości nie wspomniała

  10. #910
    Chustofanka Awatar esther
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    A na koniec zaczepiła mnie dziewczyna, z pytaniem, myślałam, że chce się dowiedzieć gdzie można kupić chustę albo coś w tym temacie, a ona zobaczyła, że mały w chuście i mówi "a nie, przepraszam, bo ja myślałam, że pani ma nosidło"
    Mogłaś jej powiedzieć: "nie, bo nosidła bardzo niezdrowe są dla dzieci, chyba, że ergonomiczne"
    Doula
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    www.chusty-gliwice.pl

  11. #911
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    dzisiaj...
    baba:-"udusi sie... udusi sie to dziecko!!!"
    ja:-" to bedzie uduszone..."
    baba:- ""
    ja:- ""

  12. #912
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    ja właśnie stwierdziłam, że jak mi kiedyś jakiś babol wyjedzie z tekstem, że duszę dziecko, to odparuję z uśmiechem: "przecież właśnie po to to robię"
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  13. #913
    Chustofanka Awatar magi104
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Tychy
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania Zobacz posta
    dzisiaj...
    baba:-"udusi sie... udusi sie to dziecko!!!"
    ja:-" to bedzie uduszone..."
    baba:- ""
    ja:- ""



  14. #914
    Chustonówka Awatar blueberry
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    (Z)dolny śląsk
    Posty
    8

    Domyślnie

    ...Aby nie dublować powyższego cytatu.... podpiszę się pod przedmówczynią
    Nasz skarb! Jagódka.

  15. #915
    Chustofanka Awatar funkia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    342

    Domyślnie

    a ja powinnam zmienić nick na "Pi i Sigma " ( kto pamięta przybyszów z Matplanety? ) czuję się czasem jak kosmitka hihi

    mieszkam w uzdrowiskowej miejscowości więc mieszanka "etniczna"..
    kuracjusze z całej Polski, reakcje bardzo skrajne...
    od zachwytów po napastliwość...
    "Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" (J.P.II)

    Kangurek (marzec 2009) i Tygrysiątko ( maj 2006)

    mój blog o zdrowej diecie www.dieta-surowa.blogspot.com

  16. #916
    Chustomanka Awatar basiaT
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Szczecin/Świnoujście
    Posty
    854

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lovrita Zobacz posta
    A ja od jakis 2 tyg. znow chustuje. Borna wzbudza zachwyt, chusta zazwyczaj zdziwienie i usmiechy, a mnie to wszystko teraz wkurza - nie mam ochoty byc zaczepiana przez nieznajomych (nawet jezeli chca wyrazic swoj zachwyt) i pokazywana palcami
    W pełni rozumiem - mnie też już zaczęło to męczyć - czemu u licha inność musi być stale oceniana? Trochę lepiej jest jak idziemy razem z mężem - prawie 2 m wzrostu i do tego 115 kg - boją się i już ...
    Przyjaciele są rodziną, którą sami sobie wybieramy.


    "Z
    abawki w stylu retro"
    "Na końcu tęczy"


  17. #917
    Chustomanka Awatar marjanna.b
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Aba, Nigeria
    Posty
    837

    Domyślnie

    Jakiś tydzień temu z Andrzejem jechaliśmy do centrum.
    Andrzej odstawiony w swój native strój, Ada w Maru w 2X.
    Ulicą przejeżdża bus pełen Chińczyków (czy innych przedstawicieli rasy żółtej ;P)
    Kiedy nas mijali busik wyglądał jakby miał zaraz się przewrócić, bo wszyscy (WSZYSCY z wyjątkiem kierowcy ) przyklejeni byli do szyby.

    Podsumowanie:
    Native strój: jakieś 3500pln (bilet do Nigerii jest drogi ;P)
    Maru: 390pln z przesyłką .

    Widok tych małych facecików rozpłaszczonych na szybach: BEZCENNE!!!


    A dziś jakaś kobieta mnie w centrum zaczepiła pytając jak się nosi i czy to faktycznie takie super, bo synowa też sobie kupiła i się uczy.
    Powiedziałam, że ma synową na forum wysłać

    m.
    Ejike (2005) & Ada (2008) & Chidimma (2014) & Erinma (2016) & Ndubuisi (2018)




  18. #918
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    10

    Post

    Pierwsze koty za płoty, pierwsze chustowe spacery za nami. Mała w kieszonce. Oto co nas spotkało:
    1. ale cicho ci siedzi w tej szmatce,
    2. podczas zakupów w deszczu 2 roznosicieli ulotek między sobą "zobacz, pyry, parasol i jeszcze dziecko ",
    3. w sklepie odzieżowym pani z kasy "przyglądam się pani, przyglądam i tak się zastanawiam jak pani TO zawiązała, że ona tak siedzi?"

    Jak dotychczas pozytywy, no i cała masa badawczych spojrzeń .

  19. #919

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Żuka Zobacz posta
    Dotychczas spotykałam się niestety z nieprzyjemnymi spojrzeniami i komentarzami. Naprawdę sporadycznie zdarzał się nikły uśmiech, czy żywe, przyjazne zainteresowanie w oczach. (Co innego Żukowy Tata - za chłopakami w chuście krążyły same "pożądliwe spojrzenia ). Dosłownie parę dni temu przeprowadziliśmy się do Torunia. Pierwsze chustowanie i... maksymalne zaskoczenie! Najpierw wesoła rodzinka jadąca samochodem zaprezentowała nam porozumiewawcze uśmiechy pełną gębą i kciuki wzniesione ku górze. Wchodzimy do parku a tam mijający nas mężczyzna wykrzykuje "Przepiękny widok!". A gdy Francio zasnął słodko, obudziła go staruszka nachylajac się ku niemu i mówiąc "To musi być cudnie tak się w siebie nawzajem wtulać." Za ten komentarz wybaczyłam zakłócanie snu . Miasto chustopozytywne się nam trafiło .
    Kolejna mamusia chustowa w Toruniu,a ja dotychczas jeszcze nia jednej nie spotkałam!!!

    Cytat Zamieszczone przez Kasia_L Zobacz posta
    Pierwsze koty za płoty, pierwsze chustowe spacery za nami. Mała w kieszonce. Oto co nas spotkało:
    1. ale cicho ci siedzi w tej szmatce,
    2. podczas zakupów w deszczu 2 roznosicieli ulotek między sobą "zobacz, pyry, parasol i jeszcze dziecko ",
    3. w sklepie odzieżowym pani z kasy "przyglądam się pani, przyglądam i tak się zastanawiam jak pani TO zawiązała, że ona tak siedzi?"

    Jak dotychczas pozytywy, no i cała masa badawczych spojrzeń .
    Cześc Kasiu, tu passionfruit

  20. #920
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia_L Zobacz posta
    Pierwsze koty za płoty, pierwsze chustowe spacery za nami. Mała w kieszonce. Oto co nas spotkało:
    1. ale cicho ci siedzi w tej szmatce,
    2. podczas zakupów w deszczu 2 roznosicieli ulotek między sobą "zobacz, pyry, parasol i jeszcze dziecko ",
    3. w sklepie odzieżowym pani z kasy "przyglądam się pani, przyglądam i tak się zastanawiam jak pani TO zawiązała, że ona tak siedzi?"

    Jak dotychczas pozytywy, no i cała masa badawczych spojrzeń .
    Cytat Zamieszczone przez magdalenazz Zobacz posta
    Cześc Kasiu, tu passionfruit
    Cześć Dziewczyny
    Coraz więcej nas tutaj się odnajduje, gdzieś mignęły mi jeszcze Bezsenność i Nimfetka (pod innym nickiem)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •