Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Wątek: MT kompaktowy - da się uszyć?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie MT kompaktowy - da się uszyć?

    Chodzi mi o MT które zajmuje mało miejsca. Wyobrażam sobie że ma jednowarstwowy panel z czegoś nośnego, pasy nie za długie (chudzielec jestem), ramienne wypełnione tylko tyle żeby ramionom było wygodnie, biodrowy oczywiście wypełniony (czy niekoniecznie?). Żeby łatwo złożyć i schować. Da się? Szył ktoś?
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Jak bardzo kompaktowy?
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  3. #3
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    polecam chustoMT - mam i jest wygodny i kompaktowy

  4. #4
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ktosikowa Zobacz posta
    Jak bardzo kompaktowy?
    Sama nie wiem. Używam mt od Pathi, to mercedes ale potrzebuję czegoś mniejszego na "zawsze pod ręką"

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    polecam chustoMT - mam i jest wygodny i kompaktowy
    Oooo a jaki masz? sama szyłaś?
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  5. #5
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Mam szyty z simona, ma juz swoje lata
    Kupiłam prawie 2 lata temu, używany, na naszym bazarku.

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie

    Ja też mam chustoMT i polecam. Zwija się go w miarę niewielkie zawinątko, i lekki jest, a pasy mam b. długie.

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Ja ostatnio uszyłam z bawełny- pasy po 2 m, panel z 3 warstw, składa sie na prawde w małe cóś Więc mozna A - wielkie mi wyszło Więc jak na mniejsze dziecko, to jeszcze bardziej kompakt bedzie
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    miałam mt Babyhawk. Najbardziej kompaktowy ze wszystkich a jednoczesnie nosny,podobła mi sie ta tkanina, mocna a zarazem miekka i kompaktowa.

  9. #9
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Wydaje mi się że panel z jednej warstwy nie wchodzi zupełnie w grę. I chyba tak jak dziewczyny piszą chmt zajmie najmniej miejsca bo chyba najwięcej miejsca jednak wypełnienia w pasach zajmują których z klasycznych chmt brak na górze (chociaż są wyjątki )

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    jeśli mt ma byc bardzo kompatkowy to trzeba by było zrezygnowac z dobrego wypełnienia pasów i wszystko uszyc precyzyjnie pod Wasze wymiary, wtedy pasy się nie majtają niepotrzebnie i miejsca nie zabierają

    tak jak napisała Marta, z jednej warstwy też sobie nie wyobrażam panela; chmt z częściowo wypełnionymi pasami już nie daje takiego "kompaktu"

    ja stawiam jednak na wygodę i nie zrezygnowałabym z wypełnień



    ale najlepsze to jak już napisały dziewczyny, jest zwyklusi chmt, z lekko wypełnionym pasem biodrowym

    chociaż te pierwsze mt Ani z Tulikowa były fajne, składały się do małych rozmiarów
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    może nie o mt, ale zadziwiło mnie ostatnio Nubigo z dmuchawcami od Gosi - spodziewałam się dużego, ciężkiego nosidła, a przyszedł kompakcik, spakowany do bąbelkowej średniej koperty, leciusieńki, można go spokojnie zwinąć do rozmiarów połowy chusty po zwinięciu - szczęka mi w dół opadła po prostu a i pasy ma wypełnione wszystkie, no i przewygodny jest

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia Zobacz posta
    może nie o mt, ale zadziwiło mnie ostatnio Nubigo z dmuchawcami od Gosi - spodziewałam się dużego, ciężkiego nosidła, a przyszedł kompakcik, spakowany do bąbelkowej średniej koperty, leciusieńki, można go spokojnie zwinąć do rozmiarów połowy chusty po zwinięciu - szczęka mi w dół opadła po prostu a i pasy ma wypełnione wszystkie, no i przewygodny jest
    fakt, jak nubigo dobrze poskładasz wyjdzie nieduże, ale to tyczy się większości np mietków; im dokładniej złożysz tym mniejsze Ci wyjdzie
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    A dlaczego nie może być z jednej warstwy?
    Ja myślę, że mogłaby się to udać. Tylko pasy trzeba wszyć trochę inaczej, tzn. połączyć je pośrodku, jak w podzie, tylko nie równolegle, ale pod kątem. Takie V zrobić.
    Pas biodrowy może być niewypełniony. Mój pierwszy-pierwszy MT jest niewypełniony i nosi do dziś bardzo wygodnie.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  14. #14
    Chustomanka Awatar Anntenka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    1,339

    Domyślnie

    Erit ja mam ostatnio mega uważane na prawa autorskie i ktoś już na ten pomysł wpadł z tym V.
    Jak znajdę linka to wkleję. Zagramaniczna dziewczyna.
    Tak tylko informuję żeby ktoś potem problemów nie miał.
    szyjąca mama Dawida (25.01.2007) i Milana (09.11.2009)
    TulliMY Mei Tai - zapraszam - Mei Tai Miękkie Nosidełka dla Dzieci oraz Chustowe Metamorfozy

    Najgorzej jak się coś komuś wydaje

  15. #15
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Podoba mi się pomysł z chustoMT a z tym kompaktem myślałam np tak: pasy pociągniete przez panel w V lub X w zależności od kąta jaki wypadnie a panel pojedynczy i wzmocniony taką ramką po krawedziach. Prawami autorskimi bym się bardzo nie przejmowała, to tak jakby patentować wymyślony właśnie dla siebie wzór sukienki a może właśnie powstaje tu super wynalazek i powinnam go zastrzec?

  16. #16
    Chustomanka Awatar hajda
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Nowy Targ
    Posty
    583

    Domyślnie

    Prosiłabym bez kryptoreklamy! Do oferowania produktów służy odpowiedni dział.
    Ostatnio edytowane przez Dagmara ; 25-08-2011 o 14:34

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostroszyc Zobacz posta
    Chodzi mi o MT które zajmuje mało miejsca. Wyobrażam sobie że ma jednowarstwowy panel z czegoś nośnego, pasy nie za długie (chudzielec jestem), ramienne wypełnione tylko tyle żeby ramionom było wygodnie, biodrowy oczywiście wypełniony (czy niekoniecznie?). Żeby łatwo złożyć i schować. Da się? Szył ktoś?
    Mi kiedyś nata pokazywała takie MT szyte z jedwabiu chyba albo satyny jedwabnej. Świetne były - własnie takie cieniutkie (bo pasy bez wypełnień) - po zwinięciu dosłownie paczuszka wielkości zeszytu A5. I podobno nośność niezła. Ale to było ze 3 lata temu i za cholere nie moge znaleźć tej stronki

  18. #18
    Chustomanka Awatar Kirah
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Zielonki/Kraków
    Posty
    1,059

    Domyślnie

    A BBO? One chyba są kompaktowe?

  19. #19
    Chustomanka Awatar hajda
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Nowy Targ
    Posty
    583

    Domyślnie

    Myrra przychylam się do Twojej opinii. KOCHAM JEDWAB.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    pasy wszyte w V przez cały panel miałam prawie 3 lata temu przez allegrową Pentelkę...
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •