Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 110

Wątek: Tonga

Mieszany widok

  1. #1
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,820

    Domyślnie Tonga

    zastanawiałam się, czy to wrzucić do nosideł - ale MT absolutnie nie przypomina, raczej to coś między pouchem i kółkową.

    Pamiętacie siatki na zakupy? Takie tkane siatki, co to nosiło się w nich szklane butelki z mlekiem ze sreberkowymi kapslami? Właśnie tak wygląda tonga.

    A jak działa? Działa na tej zasadzie co kółkowe i pouche - na jedno ramię i dziecko w siatę Zajmuje ekstremalnie mało miejsce - w eleganckiej torebce można zmieścić, idealne na krótsze przejścia - jak dziecku się znudzi chodzenie na nóżkach/jeżdżenie w wózku, chce się gdzieś szybko wyskoczyć etc.

    Dziecko się wkłada bardzo szybko - w kółkowej dociąganie zabierało mi zdecydowanie za dużo czasu, chusta skręcała się w kółkach - nie dogadałam się. Tonga istnieje w stałych rozmiarach (choć mały ich wybór) albo z regulacją - nawija się pasek na taki motek - nie jest to super proste i szybkie, ale robi się to rzadko. Pewnie jest to nieco mniejszy komfort noszenia od kółkowych - ciężar rozkłada się na trochę mniejszej szerokości ramienia, ale na moje potrzeby jest wystarczająco wygodnie. Nosidło nie opatula tak dokładnie, więc młodsze dziecko wymaga lekkiego wsparcia, przytrzymania - mi to nie przeszkadzało, bo mając utrudnione korzystanie z jednej ręki, mogę nią podtrzymywać malucha, natomiast starsze dziecko właściwie wystarczająco mocno się trzyma, w razie co lekko balansuje żeby utrzymać równowagę.

    Kupowałam tongę jak byliśmy na wyjeździe mieszkając w domu, gdzie było kilka poziomów, pomiędzy którymi się bezustannie biegało, młodemu (wtedy chyba około 10 kg) szły zęby, więc nie było opcji zostawiania go beze mnie - bardzo nie mogłam się doczekać mojego nabytku i rzeczywiście tonga się sprawdziła - moje ramiona były jej bardzo wdzięczne.

    Fotki z dwulatką i ośmiomiesięczniakiem (siatkę można podciągnąć wyżej na plecki), choć najlepiej pewnie się sprawdza przy dziecku wiekowo gdzieś pomiędzy nimi, takim wczesno-chodzącym.


    Ostatnio edytowane przez jul ; 09-07-2011 o 10:03
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #2
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Od kilku dni mam i już intensywnie korzystam, bo moja jest na etapie "nie chcę w wózku, chcę chodzić, ale nóżki szybko się męczą". Dziś niosłam 20 min moje 10,5kg (w ubraniu pewnie z 11) i nie czułam ciężaru. Polecam
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    326

    Domyślnie

    gdzie można takie cudo kupić i ile kosztuje?

  4. #4
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,820

    Domyślnie

    kupowałam po akcji poszukiwawczej "co można kupić we Francji czego u nas nie ma" na stronie tonga.fr. Do nas też przysyłają tylko trochę drożej sobie, liczą za przesyłkę.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    własnie chciałam pisac, że spotkałam sie z tym czyms we Francji, mnie osobiście zaintrygowała ta tonga, dlatego, że często dziecko chce na ręcę na chwilę, a ja nie umiem dociągac kółkowej bedę niedługo we Fr to sobie zakupię, a jak!
    K. 2009M. 2012

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    dla mnie odpada bo ramię nie takie jak mi pasuje ale ładne takie cuś kolorowe, tylko to raczej taki poddupnik jest wymagający asekuracji ręką...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rrkwiatki Zobacz posta
    gdzie można takie cudo kupić i ile kosztuje?
    http://allegro.pl/tonga-paris-stan-i...741754675.html

  8. #8
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    cena dość atrakcyjna, ciekawe za ile pójdzie. Ale ta jest bez regulacji, u nas by się nie sprawdziła, bo gabarytami z mężem się różnimy, no i dziecko też przecież rośnie.
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Czeladź/Sosnowiec
    Posty
    925

    Domyślnie

    fajne, fajne... nie umiem się dogadać z kółkową, może takie cuś by mi podpasowało


  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    E tam producent. To Taki Sam przyklad jak instrukcja wiazania przodem do swiata... Na pierwszy rzut oka widac ze to wynalazek dla starszych dzieci. No, ale masz racje, nie kazdy postepuje zgodnie ze swiom rozumem...

  11. #11
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,820

    Domyślnie

    na prawdę porządny kawałek recenzji dla czytających po francusku http://lespetitsportes.wordpress.com...1/26/le-tonga/
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #12
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    mój francuski jest na bardzo początkującym etapie, więc za bardzo nie poczytam (muszę M poprosić ), ale na zdjęcia popatrzeć mogłam i...hm, nie wiem czy bym się odważyła wsadzić dziecko na plecy, podparcie słabe, wystarczy, że lekko się odchyli do tyłu czy boku i poleci. Nie wiem, może starsze sobie poradzi, ale moją córę teraz bym się bała
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  13. #13
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,820

    Domyślnie

    no to niedoskonałe tłumaczenie kawałka o noszeniu na plecach

    "noszenie na plecach - mogłoby się wydawać, że dziecko nie jest wystarczająco bezpieczne skoro nosidło nie osłania pleców. Na przykład moja córka kiedy już dobrze siądzie i ma wsparcie aż pod kolanka, ma osłonięty jedynie dół pleców. A jednak, zapewniam was, że nosząc w ten sposób, moja pchełka [dziewczynka ma 2 lata], przyzwyczajona do bycia noszoną wtulona we mnie [podkreślenie autorki; niezgrabne tłumaczenie, ale chustomamy chyba zrozumieją o co chodzi], świetnie się sama utrzymuje, szybko znajduje równowagę i sama się ubezpiecza! [...] Dziecko dowodzi i cieszy je to! A ja noszę spokojna, uważając jednak, żeby mała cały czas aktywnie podtrzymywała swoje ciało. Jeśli czuję że zbyt się rozluźnia, proszę ją, żeby się podtrzymała a jeśli czuję, że jest zmęczona przesuwam ją na biodro, żeby ją lepiej podtrzymywać ręką. "

    Sama nie nosiłam na plecach w tondze, nie czułam potrzeby ale to pewnie też kwestia zaufania i znajomości - dziecka i siebie - każdy wyczuwa na co może sobie i dziecku pozwolić.

    A poza tym autorka bardzo poleca tongę dla dzieci które do pół roku nie były noszone w pozycji wtulonej czy to w nosidłach, czy na rękach (no, dzieci chustowe automatycznie na rękach wtulają się w noszącego podkurczając nóżki, trochę w takiej pozycji małpki wczepionej w mamę), które utraciły odruch wtulania się i wzbraniają się przed zbyt otulającymi nosidłami. Uważa, że w tondze powinny się przyzwyczaić do prawidłowej pozycji a potem i do wygodniejszych na dłuższe noszenie nosideł.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Paulina J.
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Warszawa/Nowa Praga
    Posty
    3,192

    Domyślnie

    Dziś odkryłam temat Tongi (Maja@sklepwkropki.pl - dzięki waszemu konkursowi) i szukam i szperam - oczywiście chustoforum nie zawiodło

    Po ostatniej wózkowej wizycie w zoo - którą można w skrócie opisać: na ręce- do wózka -na ręce do wózka... pomyślałam, że tonga by była idealnym rozwiązaniem. Tylko ta cena jest trochę no... może wydziwiam. Do ilu kilo można nosić w tondze?

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    Jakiemu konkursowi, bom ciekawa?

    No i pytanie: jaki rozmiar tongi wybrać? I czy rozmiar jest dobierany do dziecka czy do noszącego? A może jednak bezrozmiarowa lepsza?
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Paulina J.
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Warszawa/Nowa Praga
    Posty
    3,192

    Domyślnie

    MartaJ - konkurs był fb - można było wygrać tongę (która mi teraz łazi po głowie ) lub Książki "Nosimy nasze dziecko" wyd. Mamania. Ja nie wygrałam i teraz myślę i myślę

    Maju - dzięki za odpowiedź. Może Tongę kupi Młodemu na urodziny jakaś dobra babcia

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    a jeśli tata i mama w podobnym są rozmiarze?
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Paulina J.
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Warszawa/Nowa Praga
    Posty
    3,192

    Domyślnie

    Maju - skoro jest online to i ja podpytam - czy jak wejdę z dzieckiem i Tongą do wody to jej nie zaszkodzi - pytam o wodę morską i basenową?

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar Paulina J.
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Warszawa/Nowa Praga
    Posty
    3,192

    Domyślnie

    Dzięki - znalazłam i pocztówkę
    Mój mąż już oprotestował poucha więc tonga prowadzi - a teraz oprotestował tęczową tongę (na którą miałam chrapkę) no nic pewnie kupimy czarną, może do khaki uda mi się go przekonać

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za recenzje

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •