Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Wątek: Jakie pieluchy na plażę (nie do pływania)?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    12

    Domyślnie Jakie pieluchy na plażę (nie do pływania)?

    Chciałabym zacząć używać pieluch wielorazowych dla 10 mc synka. Dużo już na ten temat przeczytałam, m.in. tutaj, i wiem, że muszę wyprobować różne kombinacje, ale ponieważ jest lato, chciałam Was poprosić o poradę, co kupić już teraz. Będziemy w rozjazdach (stąd moje wahanie na razie, bo nie wiem, jak będzie z praniem, ale mniejsza z tym) i część wakacji spędzimy na południu Europy. No i właśnie z tym się wiąże moje pytanie - co kupić na plażę? Nie chodzi mi o pływaczki, bo mam (jedną, chyba kupię jeszcze drugą), ale w czym mały będzie się dobrze czuł poza wodą? Czy flip i wkłady? czy AIO (ale musiałabym mieć ich dużo, to może być problem finansowy + jak sie spakować?). Czy w otulaczu PULowym będzie mu wygodnie, tzn. nie gorąco? Czy się nie zniszczy od piasku?

    Drugie pytanie - czy do pieluszki kąpielowej jest sens wkładać papierek jednorazowy? trochę mnie przeraża wizja spierania kupy gdzieś na plaży w wc...

    Z góry wielkie dzięki za porady!

  2. #2
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,304

    Domyślnie

    Na plażę poleciłabym coś bez otulacza (formowanki?), bo nie ma sensu chronić przed zamoczeniem ubranka, którego nie ma A pupa niech sobie oddycha. Albo same majteczki (łatwo przeprać), szczególnie jeśli synek wypróżnia się w miarę regularnie i nie robi kilku kupek dziennie.
    Obawiam się jednak, że na wyjeździe ciężko będzie z wielo i może Cię to zniechęcić.
    Przepieranie przepieraniem, ale przy wielo dobrze byłoby mieć dostęp do normalnej pralki.
    Innym wyjściem są eko-jednorazówki do wyboru do koloru.
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  3. #3
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    chyba najwygodniej majteczki, jak sie zesika to maly problem, a kupę też przytrzymają jako tako
    albo jakies w miarę cienkie pieluszki formowanki
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  4. #4
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    formowanki zdecydowanie

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Też nie widzę sensu w zakładaniu otulacza
    Na plażę i trawę w upały zakładałabym majtki lub tetrę złożoną w trójkąt z pliską i spiętą snapi. Myślę, że nie warto inwestować w wypasione pieluchy na lato. A do jesieni będziesz już wiedziała czego dokupić.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  6. #6

    Domyślnie

    ja na plażę/trawę puściłabym na golasa albo w samych majteczkach zwykłych, o ile kupisz gdzieś takie malutkie. Szkoda by mi było formowanek, bo i tak mokre po jednym siku, jak majtki a takie majtki wyschną Ci momentalnie, formowanka nawet na południu Europy jednak trochę poschnie.


  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ala Zobacz posta
    chyba najwygodniej majteczki, jak sie zesika to maly problem, a kupę też przytrzymają jako tako
    albo jakies w miarę cienkie pieluszki formowanki

  8. #8
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    nocnikowa jest cienka i posłuży jako majteczki

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaHani Zobacz posta
    nocnikowa jest cienka i posłuży jako majteczki
    MamoHani, z całym szacunkiem, ale reklama jest chyba w innym dziale.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  10. #10
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    co to znaczy nocnikowa?

    edit; aha, nie doczytałam postu erithacus
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  11. #11
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    już sie nie odzywam, chciałam podzielić się rozwiązaniem które ja stosuję....skasujcie

  12. #12
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    można kupić takie malutkie majteczki
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  13. #13
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,530

    Domyślnie

    w sumie coś typu trenerki tez się nada, tylko pytanie czy chcesz w to inwestować, bo dość drogie są. (te z bambino mio są jedne z tańszych i mają pul tylko w części newralgicznej)
    ale ja bym chyba zwykłe majty wkładała, zwłaszcza jak ciepło.
    ale otulacz tez bym zabrała - na jakieś wyjścia, przejazdy itp
    jeszcze wynalazłam wkłady jednorazowe do otulacza/kieszonki - to tez na drogę dobre (otulacz zostaje a wkład wyrzucasz (biodegradowalny) ale to tez drogie (ok zł za szt chyba wychodzi)
    Ostatnio edytowane przez panthera ; 16-06-2011 o 15:01
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ogromne dzięki za wszystkie odpowiedzi, naprawdę dla mnie cenne! Z goła pupą nie chcę puszczać, bo po pierwsze, nasłuchałam się, że to niehigieniczne, bo piasek nie jest niestety czysty na plaży, a po drugie, synek kupy robi niezbyt regularnie (i nie sygnalizuje jeszcze nic a nic), więc jest ryzyko (wczoraj zrobił kupę do wanny, a kąpie się z tatą, więc sobie wyobraźcie...). Opcja z majtkami mi się podoba, gdzie można by takie kupić? Musiałabym jednak wkładać tetrę, bo mały dużo pije i sika odpowiednio - kupić prefoldy czy zwykłą? No i co z tą kupą, kłaść tam papierki?

    jednorazowki używamy eko babydream, ale wydaje mi się, że chociaż o niebo lepsze od "plastikowych", to i tak nie są przewiewne, ale może jednak?

    Aha, nosić go będę w chuście, wózka nie bierzemy. Muszę go jak najlżej ubierać, najlepiej sama pieluszka... Co byście mi radziły? Choć skłaniam się do zdania erithacus, żeby zająć się wielo na poważnie jesienią, bo w takim wydaniu wakacyjnym to mi się to wydaje skomplikowanym zadaniem

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    w sumie coś typu trenerki tez się nada, tylko pytanie czy chcesz w to inwestować, bo dość drogie są. (te z bambino mio są jedne z tańszych i mają pul tylko w części newralgicznej)
    ale ja bym chyba zwykłe majty wkładała, zwłaszcza jak ciepło.
    ale otulacz tez bym zabrała - na jakieś wyjścia, przejazdy itp
    jeszcze wynalazłam wkłady jednorazowe do otulacza/kieszonki - to tez na drogę dobre (otulacz zostaje a wkład wyrzucasz (biodegradowalny) ale to tez drogie (ok zł za szt chyba wychodzi)
    Panthero, a co to za wkłady, gdzie się je kupuje? Bo skoro mam zamiar i tak kupić otulacz prędzej czy później, to mogę i tę opcję rozważyć (po zastanowieniu się, ile bym wydała na wkłady stosując też opcję z majtkami i tetrą). Trenerki też pomysł, bo przecież będę kiedyś (oby niedługo) odpieluchowywać, więc i tak bym ich potrzebowała...

  16. #16
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,530

    Domyślnie

    kiedys na allegro widziałam i na ekomaluch chyba...

    o i tu znalazłam takie :
    http://www.krainapieluszek.pl/index....product_id=511
    niby do charlie banana ale jak dla mnie to do każdych kieszonek i do otulacza też
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    o super rozwiązania tu podajecie. może jednak tetra poskładana spięta na snapi. bez pieluszki tez fajnie, w końcu dziecko i tak nie leży czy nie raczkuje bezpośrednio na pisku. kilka formowanek. do chusty i na przejazdy/wyjścia formowanka plus otulacz (wełniany - nie trzeba go prać w zasadzie, tylko często wietrzyć )
    K. 2009M. 2012

  18. #18
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    12

    Domyślnie

    mam jeszcze pytanie, czym się różni w użytkowaniu formowanka w otulaczu od tetry w otulaczu?

  19. #19
    Chustofanka Awatar camee
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    291

    Domyślnie

    ja tylko powiem z doswiadczenia, ze majty to swietny pomysl! skora super oddycha, mozna latwo wyprac, szybko wysuszyc. kupsko tez sie bardzo latwo spiera. a jak bedziesz gdzies isc i nie bedziesz chciala byc oblana strumyczkiem to mozna do majtek tetre wlozyc. miesci sie ja na podworko jak tak cieplo jest wlasnie same majtki zakladam ( dziecku hehe



  20. #20
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eciapecia Zobacz posta
    mam jeszcze pytanie, czym się różni w użytkowaniu formowanka w otulaczu od tetry w otulaczu?
    formowanka wygodniejsza w zakładaniu i chłonniejsza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •