Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: jak to jest z chińskimi pieluszkami?

  1. #1
    Chustofanka Awatar kasia_B
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    243

    Domyślnie jak to jest z chińskimi pieluszkami?

    nie wiem czy był już taki temat- nie chodzi mi tu o recenzję poszczególnych "firm", ale o całokształt. Bo tak się zastanawiam jaka jest jakość tych pieluch i jak się sprawują na dłuższą metę w porównaniu z "firmówkami". W dotyku jakieś takie cienkie, materiały niewiadomego pochodzenia- producenta się nie uświadczy- ale cena czyni cuda. Co o tym myślicie? Macie jakieś opory przed używaniem? Spotkałam się z opinią że "oszczędnej mamy nie stać na kupowanie tanich pieluch- lepiej mieć mniej ale sprawdzonej firmy" Czy tak jest rzeczywiście?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    mialam dwie sztuki, do obejrzenia wlasnie (naughty i jeszcze cos z allegro)

    rozpadly sie - ten pseudopul szmatlawy - po kilku (3,4?) praniach

    ale swietnie sluza misiom

    jesli chcesz oszczedzac, zainwestuj

  3. #3
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    Ja mam te ebayowe
    PUL ok, nic nie przecieka. Polar lipny, w sensie dość gruby, ale to polar a nie mikropolar, ale za tą cenę kleszego się nie spodziewałam. Sprawują się ok, ale u nas idą na końcu jak już inne, bardziej lubiane zejdą...
    U nas to tylko kwestia gustu, wolę inne, ze względu na kształt, wygląd na pupie itp. a nie na pochodzenie




  4. #4
    Chustofanka Awatar kasia_B
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    243

    Domyślnie

    mnie ich pochodzenie też nie przeszkadza- ale nie wiedząc jeszcze co i jak, zamówiłam takich 5 szt i o ile kolorki super, to jakość mnie rozczarowała. Na szczęście udało się je wymienić na dwie porządne

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    no akurat w tym wypadku pochodzenie ma scisly zwiazek z jakoscia. i cena rowniez

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vunia Zobacz posta
    no akurat w tym wypadku pochodzenie ma scisly zwiazek z jakoscia. i cena rowniez
    ja na samym początku uważałam że 50-60zł za jedną kieszonkę to zdzierstwo i kupiłam trochę chinek z jednych byłam mniej zadowolona, z innych bardziej. Bardzo jestem zadowolona z Happy Flute (to chinka w ogóle?) te z bambuskiem przy pupie, pul minky (minkee). Bardzo byłam zadowolona z kieszonek Babyland (kupione na allegro), zgrabne, na trzy napy co lubię a rzadko się zdarza, można fajnie dopasować do pupci, pul porządny podobny dotykowo do np BG. Niestety rozstaję się z nimi bo młody nie toleruje polarków przy pupie. Aczkolwiek jak mi się nie sprzedadzą to płakać nie będę, bo awaryjnie mogę założyć.


  7. #7
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,900

    Domyślnie

    To zależy od porównania marek konkretnych pieluch. Naughty Baby nie lubię z chinek, za to Happy Flute bardzo, ich jakość mi odpowowiada. Jak mam porównywać do firmowej kieszonki Bumgenius to wolę kupić minkee niż BG, nie warto za niego tyle zapłacić
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli miałabym się do czegoś przyczepić w HF, to to, że gumka na pleckach się odciska, mogliby zrobić jakąś szerszą albo nie tak mocną. Poza tym super. I milusia nadal po wielu już praniach.


  9. #9
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,522

    Domyślnie

    ja tez pochwalę babyland, jeszcze były takie sugarboom - maja super PUL - nawet 90 st nic mu nie robi, były w wersji na napy i rzepy i wersja rzepowa mi bardziej przypadła do gustu.
    otulacze minkee od mamamaria tez bardzo chwalę.
    NB - niewypał to fakt choć wkładki od nich są super jak ktoś lubi mikrofibrę.
    mam tez 1 coola baby - tez nie narzekam choć moze nie powala - bo pul nie jest super mieciutki to można go oficjalnie prać w 60 st (na metce)
    mi się żadna chinka nie rozpadła, natomiast z firmówek CP owszem.
    no i hand made - niektóre tez się rozpadły
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  10. #10
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    ja w zeszłym roku kupowałam od mamymarii i sa rewlacyjne
    może miałam farta ale jakość naprawde b dobra

  11. #11
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Mialam NaughtyBaby, ale sprzedałam, bo była na rzepy.
    5 szt. happyFlute (2x zoo z polarkiem, 3x minkee z welurkiem) spisuje sie bez zarzutu, z jednego minkee zszedł tłoczony wzorek z pieskiem (szare dalmatynczyki). Uzywam jakies 9 mies.
    Kilka chińczyków w kwiatki z e-baya z polarkiem - super, bez zmian. Uzywam od lutego.

    Wszystko piore w 60 st.

    Uwazam, ze jak za taka cene, to nie ma co grymasic, spelniaja swoja role bardzo dobrze.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  12. #12
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,742

    Domyślnie

    Byl watek o pochodzeniu pieluch
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=42297

    jakosc nie zawsze idzie za pochodzeniem - przeciez sporo firmowek tez sie szyje ...gdzies tam
    najlepiej to sprobowac samemu mialam tylko NB ale w momencie, kiedy nam za mocno uciskaly gumki, wiec w sumie nie wiem
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Miałam kilka chinek i najgorzej wspominam Coolababy (?) a najlepiej Babyland.

  14. #14
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,900

    Domyślnie

    Też lubię Babyland (papoose), teraz wprowadzili 2 rząd napek, więc mogą się jeszcze fajniej spisywać.
    Niektóre firmówki warto kupić nawet za wysoka cenę, niektóre nie (lepiej kupic 2 chińskie Happy Flute niż 1 Cushie Tushies)
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  15. #15

    Domyślnie

    a nie wiecie, że są babylandy z bambuskiem przy pupie....?


  16. #16
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,900

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    a nie wiecie, że są babylandy z bambuskiem przy pupie....?
    chyba tylko z bambusowymi wkładami, z bambusem przy pupie są niektóre tanie minkee (np. od Marsjanki)
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    chyba tylko z bambusowymi wkładami, z bambusem przy pupie są niektóre tanie minkee (np. od Marsjanki)
    ah, tyle to i ja wiem mamy te minkee i są super. Babylandy też miałam i też były super ale polarek już nie może by złożyć zamówienie do Chin na babylandy z bambusem?


  18. #18
    Chustofanka Awatar kasia_B
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    243

    Domyślnie

    z bambusem przy pupie to chyba tylko happy flute. Choć widziałam na allegro minkee z bambusem z podwójnymi napkami- jak znajdę to zalinkuję

  19. #19

    Domyślnie

    Ja mam NB i papoose. Nic się z nimi nie dzieje - nie niszczeją, nie szarzeją. NB czasem się odciska, no i niestety zdarzają się przecieki. Papoose są niezawodne (mam te z podwójnymi napkami). Ale problemem jest założenie tej pieluchy uciekającemu dziecku. Piorę na 60 stopni, suszyłam zimą na kaloryferze.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  20. #20
    Chustofanka Awatar camee
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    291

    Domyślnie

    a ja je lubie za ksztalt i rozmiar. sa onesize, ale dosc duze, inne juz z ledowscia zapinam, a te normalnie. nic sie nie psuje, nie niszczy, no ale szybciej przeciekaja. mam HF.



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •