Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34

Wątek: Pytanie od nowicjuszki - wasze opinie o elastycznej Tuli

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kolonia (DE)
    Posty
    1

    Domyślnie Pytanie od nowicjuszki - wasze opinie o elastycznej Tuli

    Witam!
    Bardzo chcialabym naszego Juniora nosic od samego poczatku (termin mamy za pare dni) i juz od dluzszego czasu przeczesuje neta w poszukiwaniu informacji. Podobnie jak wiele dziewczyn przede mna mam juz "leb jak sklep"
    Moje pytanie do was: czy ktoras moze ma doswiadczenia z elastyczna chusta Tuli? Szukalam troche na forum ale znalazlam tylko opinie o nosidle, o chuscie nic. Przyznam, ze podobaja mi sie wzory tej chusty, ale czy jakosciowo mozna ja porownac np. z Moby Wrap?

    Z gory dziekuje za pomoc!


    P.S. Przepraszam z gory za brak polskich znakow, pisze z Niemiec na niemieckich klawiszach.

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    Znam z opowieści. Podobno super. Fajnie się rozciaga i milusia. Koleżanki są z tych elastycznych zadowolone. Polecam też Polekont elastyczną!

  3. #3
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    a ja uważam, że kupowanie elastyków to strata kasy.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    na lato zdecydowanie odradzam elastyki, ugotujecie się. to jest dżersej bawełniany, na dziecku są go aż trzy warstwy. poza tym elastyk ma jeszcze inne minusy.
    radziłabym zacząć od razu z tkaną, wystarczy opanować na początek jedno wiązanie, nauki tyle samo, co przy elastyku
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  5. #5
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zosinamama Zobacz posta
    radziłabym zacząć od razu z tkaną, wystarczy opanować na początek jedno wiązanie, nauki tyle samo, co przy elastyku


    a jakości i uniwersalności więcej

  6. #6
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    ja przeszłam najpierw przez elastyczną, teraz mam tkaną. Nosiłam malucha od jego 2 tygodnia życia i powiem Ci, że jeśli miałabym zaczynać od nowa, to kupiłabym tylko samą tkaną. Elastyczna rzeczywiście na teraz będzie za gorąca, poza tym tkana jest zdecydowanie wygodniejsza i masz możliwość podociagania pół tak jak Ci wygonie. Ja mam BB slen i jestem zachwycona! A jak mam założyć elastyczną bo np tkana jest w praniu to jest mi tak niewygodnie, że tylko czekam aż nasza BB wyschnie
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    Dziewczyny, a czemu uważacie, że elastyczne chusty to strata czasu? Pomijam te minusy, które są wyżej (czyli ciepło i trzy warstwy)

  8. #8
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lamia Zobacz posta
    Dziewczyny, a czemu uważacie, że elastyczne chusty to strata czasu? Pomijam te minusy, które są wyżej (czyli ciepło i trzy warstwy)
    bo ponosisz w niej bardzo krótko, do 9 kg. góra z tego co wiem.
    Miłosz-11.05.2010

  9. #9
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lamia Zobacz posta
    Dziewczyny, a czemu uważacie, że elastyczne chusty to strata czasu? Pomijam te minusy, które są wyżej (czyli ciepło i trzy warstwy)
    ja... ja w sumie kompletnie nie umiem zrozumieć po co one w ogóle są...

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    nie próbowałam jeszcze tkanej poza kołkową, więc jak zaczne nosić to pewno będę wmieć może zdanie podobne do Waszych

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    2,287

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lamia Zobacz posta
    Dziewczyny, a czemu uważacie, że elastyczne chusty to strata czasu? Pomijam te minusy, które są wyżej (czyli ciepło i trzy warstwy)
    1. ponosisz krocej, bo dziecko bedzie juz za ciezkie i trzeba bedzie zmienic na cos nosnego.
    2. nie mozna stosowac róznych wiązan czyli nie jest wielofunkcyjna
    3. kwestia finansowa

    pierwszą chustę miałam tkaną i nosiłam w niej i tylko w niej prawie rok, bo była to moja jedyna chusta.
    w jednej tkanej nosilam z przodu, z tylu i na biorze stosując rozne sposoby wiązan - w elastyku tego nie zrobisz.

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,295

    Domyślnie

    A ja się wyłamię
    nosiłam w elastycznej do ok 7mies. i było super!
    A potem w tkanej. i też super
    elastyczna jest węższa, miękka, WG MNIE łatwiejsza na początek do opanowania i w związku z tym lepiej opatula malucha.
    finansowo- można kupić firmową używaną elastyczną za naprawdę niewielkie pieniądze.

    zgodzę się natomiast że latem może być za ciepło w elastycznej.
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  13. #13

    Domyślnie

    Ja przez pierwsze 4 m-ce uzywałam elastyka i nie żałuję. Wiązać nauczyłam się sama. Chusta na początek bardzo wygodna. Tyle, że ja kupiłam nie-firmówkę, za 35 zł, z dobrymi opiniami. Potem mialam tkana ale jesli bede miała kolejne dziecko to i tak zaczne od elastyka. O ile sie bedzie jeszcze nadawał bo wlasnie używa go już trzeci chuścioszek

  14. #14
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,820

    Domyślnie

    nie używałam elastycznej, i nie żałuję, ale wydaje mi się, że trochę demonizujecie, bo:

    po pierwsze - i tkana może nie być taka uniwersalna i na zawsze - mi już od kilku miesięcy (sic!) jest za ciężko w wielu tkanych - zbite w stosunkowo niewielką kulkę sześciomiesięczne 10 kg nie we wszystkim nosi się wygodnie. Więc zmiany na inne tkane, nośniejsze, z których nie wszystkie nadawałyby się dla chustonówki i noworodka. Potem zaczyna się nosić na plecach, i znów często kupuje się coś krótszego na plecaki. Oczywiście, tkane potem można odsprzedać, ale przecież
    po drugie - elastyk nie musi być drogi, a potem też można go odsprzedać, więc jeszcze taniej wychodzi.
    po trzecie - dziewczyny noszą i cięższe dzieci i żyją.
    po czwarte - ostatnio widziałam na placu zabaw mamę z takim dobrze kilkumiesięcznym malcem, wcale nie drobnym - przyszli w elastyku. Mama nie rozwiązując chusty wyciągnęła malca, jak się pobawili dosyć, to spokojnie go włożyła z powrotem nic nie motając - bo właśnie chusta była elastyczna.

    Z tym, że latem gorąco, nie będę dyskutować. Chociaż we wszystkim gorąco.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #15
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Mama nie rozwiązując chusty wyciągnęła malca, jak się pobawili dosyć, to spokojnie go włożyła z powrotem nic nie motając

    zgadzam się w 100%
    tego właśnie zapomniałam dopisać
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    No właśnie, to wkładanie malucha i wyciąganie go bez konieczności motania np. na placu zabaw i smarowania brudami ziemi chusty jest super!

  17. #17
    Chustofanka Awatar pauladuch
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kartuzy
    Posty
    492

    Domyślnie

    A maluch po zabawie w piaskownicy taki czysty? Myślę że na jednej choćby i najbardziej uniwersalnej chuście i tak się nie skończy
    Moje pierwsze szczęście: Karolinka 21.08.2004
    Szczęścia nigdy za wiele: Dominiczka 17.10.2010 i Staś 20.03.2013


  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pauladuch Zobacz posta
    A maluch po zabawie w piaskownicy taki czysty? Myślę że na jednej choćby i najbardziej uniwersalnej chuście i tak się nie skończy
    Masz rację po piaskownicy wcale czystości bym się nie spodziewała myślałam bardziej o mniejszym Bobasie, który wyciagany jest aby rozruszać troszke mięśnie i pobiegać po trawce

  19. #19
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,522

    Domyślnie

    ja tez nosiłam w elastyku na początku i bardzo to sobie chwalę. zwłaszcza ze maciek urodził się we wrześniu i aż do wiosny używałam elastyka, głównie ze względu na częste podróże autobusem, częste wizyty w szpitalu i przychodniach, gdzie wiązanie długiej tkanej chusty byłoby problemem, a tak zawiązałam w domu na spokojnie i luz.

    że gorąco - to fakt, latem przesiadłam się na tkaną z lnem a w największe upały na kółkową.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  20. #20

    Domyślnie

    Przy kazdej okazji, np w czasie targow lub przez tel, mowie klientom, ze tkana jest bardziej ekonomicznym rozwiazaniem, bo nosi sie w niej dlugo... ale zebyscie slyszaly wypowiedzi pan, ktore przychodza do naszego stoiska w czasie targow i od razu krzycza, ze one wiazac nie beda, ze wyjscie w chuscie to dla nich stres i ze pozniej jak dziecko sie rozkrzyczy to nie wiedza co zrobic... Od razu mowia, ze nosic nie beda, jak juz cos to w wisiadle.... bo tylko producenci wisiadel twierdza, ze nosidlach mozna nosic od 3 kg

    W takiej sytuacji, prezentuje chuste elastyczna. Widza, ze zaklada sie ja w kilka sekund, ze nie trzeba wiazac trzymajac dziecko, ze mozna wyjac dziecko i ponownie wlozyc. To wszystko rozwiewa ich obawy i czesto decyduja sie na elastyka.

    Dla mnie osobiscie pierwsze 3 miesiace kiedy dziecko jest takie tycie, o wiele fajniej nosi sie w elastyku. Tak bardziej przytulasnie.

    Czy nie lepiej, ze rodzice nosza niz mieliby nie nosic wcale? Czesto rodzice boja sie lub zrarzaja sie jeszcze bardziej po kursie noszenia, gdzie doradca podkresla jak wazne jest aby wiazanie bylo poprawne... bo inaczej zrobimy krzywde dziecku!
    Owszem, powinnismy sie nauczyc wiazac i dociagac tak aby dziecko nie zwisalo, aby zapewnic pozycje zabki no i aby nam bylo wygodnie.... ale noszenie powinno byc intuicyjne (tak jak rodzicielstwo ogolnie) i przyjemnoscia!
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •