Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Wątek: co wybrac na poczatek??

  1. #1

    Domyślnie co wybrac na poczatek??

    chciałabym się doweidziec nie wiem czy to dobre forum. jaka wybrac najlepiej chuste na poczatek dla noworodka ale bym chciała zeby długo mi słuzyła. Jaka długosc, szerokosc, materiał, niweiem co jeszcze o rodzaj? czy ma przy wyborze znaczenie moj wzrost oraz to ze mam problemy z kręgosłupem?
    Moze gdzies jest jakis watek z opisem chust jakie wystepuja nie znalazłam puki co.

  2. #2
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    długość chusty zależy od twojego wzrostu i wagi, jak również od wiązań. Możesz zacząć od chusty elastycznej ( jedno wiązanie) lub tkanej (duża liczba wiązań). Tkana skośno -krzyżowa posłuży ci do końca chustowania Jest duuuuuużo rodzai chust,różnych firm, z domieszkami, bez domieszek... Poszukaj na forum recenzji to powinno ci pomóc, ale i tak pewnie będziesz miała zamęt w głowie Najlepiej wybierz tą która ci się najbardziej spodoba
    Miłosz-11.05.2010

  3. #3

    Domyślnie

    to w takim razie mam 162 wzrostu i 54 kg jaką długos powinnam wybrac? a moze gdzies sa jakies przeliczniki tabelki? widzałam ze tkane lniane bawełniane flanelowe i badz tu mądra

    dziekuje czuppi

  4. #4
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    w jakim kolorze szukasz i w jakiej cenie? podpowiemy, gdzie szukać

  5. #5
    Chustomanka Awatar horpyna
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Zielone Płuca Polski
    Posty
    1,432

    Domyślnie

    A dzieć Twój w jakim wieku/wadze?
    Gabuszka (02.2010) i Wituś (02.2013)

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    tabelkę masz np. tu:
    http://www.chusty.com.pl/artykuly.ph...03080230350658

    na początek chyba zwykła bawełna najlepsza, potem się pobawisz w domieszki, jeśli będziesz miała ochotę.
    Dobrze, żeby chusta była używana, bo będzie złamana i łatwiejsza w dociąganiu.
    No i musi cię urzec wizualnie, to będziesz chętniej się motać (panuje też ogólne przekonanie, że najlepiej nosi chusta, która ci się najbardziej wizualnie podoba
    2 + 7 (2005-2018)

  7. #7
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    myślę,że standardowa 4,6 będzie dla ciebie dobra, chociaż z 4-4,2 też sporo zawiążesz.
    Miłosz-11.05.2010

  8. #8
    Chusteryczka Awatar skybear
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    nad polskim morzem
    Posty
    1,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malutkaw1 Zobacz posta
    chciałabym się doweidziec nie wiem czy to dobre forum. jaka wybrac najlepiej chuste na poczatek dla noworodka ale bym chciała zeby długo mi słuzyła. Jaka długosc, szerokosc, materiał, niweiem co jeszcze o rodzaj? czy ma przy wyborze znaczenie moj wzrost oraz to ze mam problemy z kręgosłupem?
    Moze gdzies jest jakis watek z opisem chust jakie wystepuja nie znalazłam puki co.
    dziewczyny swietnie doradzą ,a ja napisze tylko,ze to najlepsze forum ,zeby dowiedziec się wszystkiego o chustach
    net mi znów zabrali...

  9. #9

    Domyślnie

    dzidzi jeszcze nie ma a starsza nie da sie napewno zniewolic a moze ma rok i 8msc ale jest duza dziewczyna wieksza od niejednego dwulatka
    narazie nie wiem jaki kolor moze zielony albo w paski
    a jak jest z chusta i biustem? bo ja mam taki spory nawet.
    dziekuej za wszystkie odpowiedzi

  10. #10

    Domyślnie

    a i córcia wazy tak 13 kg
    tak sie zastanawiam nad tymi allegrowymi.

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    no, w allegrowych samoróbkach raczej długo nie ponosisz I na pewno nie dadzą rady dwulatce
    Lepiej zainwestuj w coś firmowego używanego.
    Na chustostraganie nawet możesz umieścić ogłoszenie w stylu "Szukam chusty do kwoty..."
    2 + 7 (2005-2018)

  12. #12
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    samoróbek nie polecam również. macałam jednej firmy i nie ma żadnego porównania do markowej chusty.
    do jakiej kwoty chcesz wydać?

    zobacz tu na przykład
    http://pl.lennylamb.com/nodes/1_chusty_tkane

    warto się zastanowić nad używaną- zazwyczaj są bardziej miękkie od nowych

  13. #13
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    ja też nie polecam z allegro chyba, że znajdziesz np. Natibaby wiem, często tam bywają i zawsze możesz poszukać tak jak dziewczyny piszą tutaj na bazarku
    13 kg na początek to ja ci współczuję
    Miłosz-11.05.2010

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    tkaną, zwykłą wiązaną
    najlepiej uzywaną- nie dość zę bedzie tańsza to będzie bardziej miękka
    Zaczęłabym od pasiaka nati, leny lamb, hoppka albo leo, bawełna bez domieszek

  15. #15
    Chustomanka Awatar dorcik81
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    1,303

    Domyślnie

    ospuść sobie samoróbki,chusta tkana splotem skośnokrzyżowym zupełnie innaczej pracuje przy dociąganiu i innaczej nosi słodkie kilogramy
    a na początek,tak jak dziewczyny piszą,szukaj na chustobazarku używanej bawełny bez domieszki,nati,lenny lamb (to nasze rodzime tańsze)
    starsza 27.11.2008
    młodsza 28.12.2010
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.


  16. #16

    Domyślnie

    a bebelulu?

  17. #17
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malutkaw1 Zobacz posta
    a bebelulu?
    dość sztywne, może być za trudna na pierwszą chustę (ja miałam testową motaną wielokrotnie i była super, ale ja już trochę motam i chusta też była wymiętolona )

  18. #18

    Domyślnie

    i jeszcze sa kółkowe co o tych myslicie?
    one pewnie jedno ramie tylko obciazaja wiec jest ciezej nosic. dobrze mysle?

  19. #19
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    rzecz gustu, musiałabyś wypróbować. ja się kółkowej nigdy dobrze nie nauczyłam i zdecydowanie wolałam poucha do noszenia na boku.

  20. #20

    Domyślnie

    widzałąm uzywana

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •