Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54

Wątek: Czy tak jest bezpiecznie...?

  1. #41
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,802

    Domyślnie

    Luthien, ale byłaś u pediatry i oprzyrządowanie miałaś specjalne i instruktaż, pomijam czy to faktycznie takie "fachowe" zalecenie jest i pomaga - niemniej nie wpadłaś na coś takiego sama...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  2. #42
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    oprzyrządowanie miałaś specjalne i instruktaż
    30-sto stronicową instrukcję obsługi oraz konieczność ukończenia trzydniowego kursu

    a ja ubóstwiam tę instrukcję...


  3. #43
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    o jezusicku ! prawie sie posikałam ze śmiechu ! dobry dzieć jest
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  4. #44
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    dzieć jest niezły, ale mamuśka jeszcze lepsza, że dała radę zamotać

  5. #45
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    1. Termometr-spotkałam się kilkukrotnie za foracj z tego typu poradą. Cóż, ten temat został już skomentowany
    2. Filmik nr 2 mam na codzień. Ja jednak odpuszczam, bo mój nawet na moment nie chce się przykleić do moich pleców. Zwyczajnie robi są na moim grzbiecie patataj, patataj ...

  6. #46
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Niepotrzebnie czytałam ten wątek bo mnie dosłownie zmroziło. Ja się martwiłam jak Jaś 3 dni kupy nie robił ale nigdy mi do głowy nie przyszło wkładanie czegokolwiek do jego pupinki. Raz tylko słyszałam jak moja koleżanka małemu wsadzała termometr bo lekarz jej powiedział, cytuję: "dziecko jest jeszcze małe (miał chyba około paru miesięcy) i samo nie potrafi zrobić kupy". Byłam w szoku jak to usłyszałam. Nie dyskutowałam z nią o tym bo co ....mam podważać decyzję lakarza? Wiele rzeczy mnie jeszcze w sprawie wychowania zaskoczy.
    KIedyś moja starsza sąsiadka mówiła mi, że mogę mieć problem z karmieniem bo mam małe piersi, że moja siostra - położna powinna sprawdzać czy mam tłuste mleko ( czy po odciągnięciu się odkłada tłuszcz i ile go jest). Dodam,że moja siostra po usłyszeniu tego zrobiła wielki wytrzeszcz. Że mam podkładać Jasiowi pieluszkę tetrową zawiniętą w rulon pod szyję gdy śpi na boku itp. Te rady kwitowałam tylko uśmiechem. Bo co tu powiedzieć starszej pani, która tak wychowała 4 swoich dzieci.
    Najważniejsze chyba, żeby kierować się dobrem dziecka i zadać sobie zawsze pytanie czy chciałabym być tak traktowana w tym wieku.

    Myślę,że temu małemu z filmiku jest dobrze.Wydaje się przyzwyczajony do takiego noszenia.

  7. #47
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    filmik jest cudny, a ja narzekałam jak mi się Kamyk łapkami odpychał

  8. #48
    Chustofanka Awatar jadwigienka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Dobranowice k. Krakowa
    Posty
    416

    Domyślnie

    świetny filmik. Chciałam zapytać czy na tym forum istnieje już fanclub Cobry bo ja bardzo bym się chciała do niego zapisać. Kobieto! szaleję za Twoimi postami.
    Grześ 2009, Krzyś 2011, Łucja 2013, Bartek 2016

  9. #49
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    874

    Domyślnie

    Wątek ten czytałam na początku, gdy pierwsze posty o termometrze w pupce się pojawiły, niezły zbieg od początkowego tematu. Teraz czytam znów, ale pięknie się rozwinął.
    Super drugi filmik jest, dzieć przy wiązaniu niesamowity.
    Co do termometru w pupce, nie spotkałam się z taką praktyką u dzieci, nie czytam forów dzieciowych i ... jak z tego wynika, chyba dobrze

  10. #50
    Chustofanka Awatar u_lcia
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    józefów / warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylvana Zobacz posta
    Co do termometru w pupce, nie spotkałam się z taką praktyką u dzieci, nie czytam forów dzieciowych i ... jak z tego wynika, chyba dobrze
    ekhm, a tak z ciekawości - forum chusty.info to jakie jest? ja myślałam że dzieciowe jednak..
    a jak się maluszek męczy to przecież różnych dziwactw człowiek próbuje i szuka rozwiązań

  11. #51
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez u_lcia Zobacz posta
    ekhm, a tak z ciekawości - forum chusty.info to jakie jest? ja myślałam że dzieciowe jednak..
    a jak się maluszek męczy to przecież różnych dziwactw człowiek próbuje i szuka rozwiązań
    Ale takich, które mogą zaszkodzić dziecku też?

  12. #52
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    no ja słyszałam, że jak dziecko niespokojne, to trzeba mu trochę SPIRYTUSU do kaszki wieczornej dodać %&%(%)^^%()_()&)^&^%$$
    NO, ULŻYŁAM SOBIE.

    jakoś dziękuję za takie pomysły.. to ja już wolę jak się męczy a następnym razem po prostu poprawiam błędy żywieniowe bo przecież to nasza wyłączna wina, że maleństwo ma kłopoty z brzuszkiem!

  13. #53
    Chustofanka Awatar u_lcia
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    józefów / warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    a nie miałyście czasem takiego 'zaćmienia'- tak Cię stresuje sytuacja, lekarz poleca - zleca, inne mamy na forum jakimśtam też doradzają i czlowiek coś robi, bo mu się wydaje że tak pomoze.. ja też przeciez chcę dobrze, tylko już wiem, ze nie zawsze tak wychodziło, i niestety parę głupot zrobiłam. czego żałuje. i tyle. a na tym forum tez można różnych niekonwencjonalnych metod wyszukac. nie mówię że złych czy dorbych porad - po prostu takich rozwiązań, na które samemu z biegu by się nie wpadło.

  14. #54
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    mojemu m ni bo problemów nie miał z kupką ale jak jego młodszego brata przytkało to mu tak teściowa robiła -a m sie zmieje że brat stracił przecto analne dziewictwo!córcie mi przytkało -jak sie ja czekoladą objadłam
    i to była pierwsza rada teściowej-ale naszczeście zdazwoniłam do cioci pediatry która ozekła-nic nie robić,jak by wystapiła temperatura to do lekarza a puki dzecko ne wije sie i nie płacze to czekać można delikatnie głaskac brzuszek w literke C!
    a co do samego termometra w pupe to gwałceniem bym tego nie nazwała bo ja tak mierze temp małej jak mi sie wydaje że ma gorączke.
    -termometry w smoczku nie przejda dotego niezawsze są miarodajne
    -a ten sposób mieżenia temperatury poleciła mi pediatra jako najpewniejszy
    ale termometr w pupe TYLKO w celu mierzenia teperatury a nie majstrowania w układzietrawienno wydalniczym dzecka!
    sa momenty ze lewatywa jest konieczna -ale to musi zalecić lekarz
    co do wiązania z filmiku 1 to mnie się podoba a maluch nie wyglada na nie szcześliwego
    drugi filmik jest świetny -moja też sie kręci a le nie aż tak -ale maluch ma radoche z chustowego droczeniowiazania -a mama jest prze cierpliwa ja bym odpuściła
    Ostatnio edytowane przez Fusia ; 24-08-2010 o 22:46
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •