Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 70

Wątek: eko(?) jednorazówki w rossmanie

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,739

    Domyślnie

    Sporo koncernów robi asortyment dla tanich marek siecowych czy supermaketowych, choc nie wiem, czy akurat P&G znakomita wiekszosc rozni sie tylko ceną i opakowaniem, zawartość markowa i ta tania od tego samego producenta to najczesciej to samo
    kurczę, a bylam dzis w rossmanie i moglam popatrzec - na wyjazd by mi sie przydalo...
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  2. #22
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,900

    Domyślnie

    Byłam dziś w Rossmannie w Szczecinie i widziałam te pieluchy babydream Öko. Wygladają zachęcająco, cena również. Miałam jednorazówki babydream ale zwykłe, nie eko i byłam z nich bardzo zadowolona, mimo że puchate. Dobrze, że powoli można w lokalnym sklepie kupić jednorazówki ekologiczne, a nie być skazanym tylko na internet. U mnie w sklepie medycznym jest bezchlorowa Bambolina, pełna rozmiarówka. Dziwi mnie tylko, że nie ma pełnej rozmiarówki, tylko od 4kg. Ciekawe czemu? Zel pewnie posiada, ale każda ekologiczna go posiada tylko że mniej (tushies były bez żelu, ale już są raczej niedostępne). Dla mnie to alternatywa jeśli są sytuacje, że jednorazówka jest potrzebna, to jakby mniejsze zło

  3. #23
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    u mnie w Bydgoszczy były tylko czwórki, dziś, w Sopocie widziałam pełną rozmiarówkę

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  4. #24
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,900

    Domyślnie

    Na opakowaniu podane są rozmiary (najmniejszy od 4-9kg), a pełna rozmiarówka jest przy zwykłych babydream

  5. #25
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    czyli nie ma noworodkowych wogóle? bo ja właśnie miałam się zaopatrzyć w jedną paczkę na początek na wszelki wypadek, no i klops bo potrzebuję od 3 kilo raczej... widział ktoś (bo w necie są tylko od rozmiaru 3)

  6. #26
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    http://www.rossnet.pl/oferta/?cId=24...6&prId=61051#1
    o te chodzi??
    na zwykłych babydream przynajmniej na stronie tez pisza ze bez cholru lateksu itp cudów

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,086

    Domyślnie

    ale nie rozumiem ich polityki szczerze mówiąc.... te eko są teraz droższe o 10zł od normalnych, i tak naprawdę gorzej się na pupie trzymają, bo zlikwidowali gumkę z tyłu - i jak to ma zachęcać do eko?
    [IMG]http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/w/wuer2yjh0.png[/IMG]

  8. #28
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    teraz te eko są tańsze od normalnych- zwykłe kosztują 33,99zł/40 sztuk, a eko 29,99zł/40szt.- jak dla mnie super polityka cenowa. kupiłam na wyjazd, jak przetestuję, dam znać jak się sprawdzają, sciągacza z tyłu rzeczywiście nie mają- dziwne... zobaczymy

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  9. #29
    Chusteryczka Awatar aurora
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,180

    Domyślnie

    Mi ten brak ściągacza nie przeszkadza, pieluszki sprawdzają się super. Rzepy mogłyby być ciut mocniejsze, bo czasem je urywam przy zapinaniu.
    Kiedy dzieci są małe, daj im korzenie, a kiedy są duże, daj im skrzydła.

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    667

    Domyślnie

    My kupujemy te eko od sierpnia i wg mnie dobrze rossmann napisal: 50% jest biodegradowalne. Czyli w krzaki bym w zyciu nie rzucila, bo i tak 500 lat rozkladac sie bedzie, tyle ze nieco mniejsza ilosc.

    Ale musimy uzywac jednorazowek w nocy (najbardziej pancerne wielo Marcel przesikiwal), wiec z dwojga zlego kupuje te, ktore mniej szkodza.
    Marceli 19 czerwca 2008
    Małgosia 13 sierpnia 2011

  11. #31
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,900

    Domyślnie

    na zwykłych babydream przynajmniej na stronie tez pisza ze bez choloru lateksu itp cudów
    Ale na opakowaniu samych zwykłych pieluch w składzie chlor jest, zwykle piszą że są bez lateksu
    Cytat z opakowania zwykłych babydream (mam przed oczami), nie eko:
    "celuloza (wybielona dwutlenkiem chloru i tlenem)"
    Tutaj jest o tym, że nie zawierają lateksu (o chlorze nie ma mowy):
    http://www.rossnet.pl/oferta/?cId=24...6&prId=40973#1
    Dla porównania babydream eko:
    http://www.rossnet.pl/oferta/?cId=24...6&prId=61051#1

  12. #32
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    ooo! diobvrze wiedziec ze takie pieluchy sa dostepone od reki w sieciowym sklepie, a nie tylko przez internet...

    z dwojga zlego mysle, ze i tak lepsze od zwyklej - nieeko - jednorazowki...
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  13. #33
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,900

    Domyślnie

    też myślę, że to mniejsze zło

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Testujemy. Pasują. Choc wizualnie jakoś też róznicy nie widzę. Wydają mi się bardziej sztywne niż rossmann-nie-eko.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  15. #35
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    przetestowane- brak ściągacza z tyłu zupełnie nam nie przeszkadza, może przy mniejszym dziecku i mlecznych kupkach to byłby problem (chociaż nam wyciekały czasem na plecy mimo ściągacza :-/)

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  16. #36
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    40

    Domyślnie

    My używaliśmy przez pewien czas (jesteśmy pół na pół z wielo) i było ok.. Niestety do czasu. Ostatnio kupiliśmy 2 paczki - na zapas i.. bach, odparzenie! I to jakie! Nic nie pomagało! Wylądowaliśmy u pani doktor- przepisała tormentiol. Używaliśmy - pomogło. Myślałam, że to przecież niemożliwe by przez eko. Kilka razy na pupci i.. znów odparzenie wróciło Pieluszki oddane koleżance (która na razie nie narzeka). 2 dni tormentiolem, z jednorazówek huggisy i znów pupcia wzorcowa Krótko mówiąc chyba na jakieś feralną partię trafiliśmy




  17. #37
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magdzia Zobacz posta
    Wylądowaliśmy u pani doktor- przepisała tormentiol.
    Stosowanie tormentiolu u niemowląt i dzieci jest ZABRONIONE! Poguglaj, poczytaj http://forum.gazeta.pl/forum/w,659,2...rmentiol_.html
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  18. #38
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    straszeni syfne te ekologiczne rossmanki- rzepy urywają sie nagminnie i chocby z tego wzgl. juz ich nie kupie

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,739

    Domyślnie

    A ja nie widzę roznicy - huggisy czy rossmanowe - choc uzywam malo - tak ze 3 szt na tydzien jak gdzies jade i chce bagaz zmniejszyc , bo jednak wielo zajmuja wiecej miejsca w torbie
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  20. #40
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Kurcze, ile pup tyle opinii
    U mnie pierwsza noc w rossmann-eko. I zupełnie ok. Ale nie wiem czy będe kupować jak znów cena będzie jakoś znacząco wyższa. Jesteśmy na mieszanym, większość w wielorazówkach, jedno na noc właściwie. No zobaczę.
    espejo - tu ja czuję róznicę - mnie Huggissy z zapachem nie odpowiadają. Choć nie są tak koszmarne jak pampersy, które po prostu śmierdzą. H. mają też jakiś dziwny zapach.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •