Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: co dla rocznego dziecka? nie mam doświadczenia z chustami :(

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    10

    Domyślnie co dla rocznego dziecka? nie mam doświadczenia z chustami :(

    Dziewczyny,
    szukała trochę na forum, ale nie znalazłam dla mnie bezpośredniej odpowiedzi
    Mam córeczkę, która waży prawie 11 kg, do tej pory nie korzystałam ani z chust, ani z nosideł. Na początku byłam trochę nastawiona negatywnie do chust, ale to wynikało z mojej niewiedzy, teraz żałuję, ze wcześniej nie zgłębiłam tematu na pewno przy kolejnym dziecku chusta będzie od razu w wypraqwce

    ale zmierzam do celu moja córeczka jeszcze nie chodzi, jeżdżę sporo samochodem i szukam chusty bądź nosidła, które mogłabym szybko założyć, nie zawsze chcę brać ze sobą wózek. Chciałabym, aby służyło mi nie tylko do momentu, aż moja córeczka zacznie chodzić Jedna z forumek (Ilonsa, jeszcze raz bardzo dziękuję ) jako niedoświadczonej mamie poradziła mi mei taia, ogólnie przypadł mi do gustu, ale chciałam jeszcze zorientować się czy są jakieś alternatywy (może kołowa)?
    Nie chciałabym wyrzucić pieniądzy w błoto kupując jakis niewypał



    z góry dziękuję za pomoc
    Karolina

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,606

    Domyślnie

    wydaje mi się, że fajny też dla Was będzie pouch, ja też zaczęłam póżno przy pierwszym maluchu ( jakieś 9 miesięcy miał) i nam się pouch sprawdził suuperowo, jest mały, wygodny, nie zniechęci Cię do chust, a sobie sprawdzisz jakie to wygodne No i starszaki się nie buntują mimo nieprzyzwyczajenia do noszenia, bo zakłada się szybko, nie trzeba nic wiązać wrzucasz malucha tylko i gotowe po za tym starsze dzieci lubią pozycję na biodrze
    synek 2007 córol 2010 ​proszę nie cytuj moich zdjęć taka podstawa autonommii.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar kejti
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,772

    Domyślnie

    też myślę, że pouch to fajne rozwiązanie na szybko

  4. #4
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    kolkowa .
    szybka w zakladaniu i na krotkie wyjscia.
    Mozna dosciagnac i dopasowac nawet do niesiedzacego dziecka.
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  5. #5
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Zastanowiłabym się nad MT a nie chustą. Roczniak i 11kg to najlepiej nosić w chuście na plecach. Nie wiem czy byś się zniechęciła nieudanymi próbami plecaczkowymi
    Mojego prawie dwulatka, niespełna 11kg noszę w chuście na plecach. Ale jak szybko i na chwilę muszę wyjść lub mam coś pilnego do zrobienia np. w kuchni to MT jest świetnym rozwiązaniem.
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    MT, onbuhimo (dla mnie rewelacja) a na takie chwile jak mówisz to kółkowa albo dobzre dobrany pouch

    jak masz trochę kasy na zbyciu to nosidło typu manduca - szybko się montuje, ale swoje kosztuje...

    zajrzyj na chustostragan, może coś znajdziesz dla siebie...

    a może na początek coś pożycz i zobaczysz, czy się sprawdzi?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dziewczyny,
    bardzo Wam wszytskim dziękuję za pomoc, obejrzałam sobie szybko co znaczy pouch i jak dobrze zobaczyłam to taka "chusta na okrągło" zszyta, czy tak? Coś takiego pożyczyła mi koleżanka, ale ona jest sporo drobniejsza ode mnie i niestety nie mogę założyc sobie na ramię, ale rozwiazanie bardzo mi się podoba.
    a powiedzcie mi proszę jakie są zalety bądź wady względem siebie mai taia, poucha i kołowej? wiem, ze to zupełnie różne rzeczy, ale może z jakiegoś powodu coś jest wygodniejsze, lepsze bądź na dłużej starcza?

    czy mei taia trudno się wiąże?

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Kółkowa jest dobra na szybkie wyjścia..Ze względu na to ze nosi się tylko na jednym ramieniu,po dłuzej chwili czujesz słodki ciężarTo samo z pouchem.Minusem poucha jest takze to ze szyte jest na wymiar,czyli pod noszącego.
    Pouch i kółkowa idealne są na przeniesienie z auta do domu,na szybkie zakupy w sklepie,na krótki spacer po parku..

    Na dłuższe wyprawy dobry będzie MT lub nosidło ergonomiczneBardzo wygodne,gdyż ciężar równomiernie rozłozony..
    W MT są pasy które się wiąze,w nosidle klamry które raz dwa zapina.

    Moze uda Ci się wybrać na spotkanie chustowe i przymierzyć poucha,kółkową ,MT i nosidło ergonomiczne?
    Zobaczysz w czym Wam wygodnie
    Ostatnio edytowane przez marza ; 24-04-2010 o 11:18
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marza Zobacz posta
    Kółkowa jest dobra na szybkie wyjścia..Ze względu na to ze nosi się tylko na jednym ramieniu,po dłuzej chwili czujesz słodki ciężarTo samo z pouchem.Minusem poucha jest takze to ze szyte jest na wymiar,czyli pod noszącego.
    Pouch i kółkowa idealne są na przeniesienie z auta do domu,na szybkie zakupy w sklepie,na krótki spacer po parku..

    Na dłuższe wyprawy dobry będzie MT lub nosidło ergonomiczneBardzo wygodne,gdyż ciężar równomiernie rozłozony..
    W MT są pasy które się wiąze,w nosidle klamry które raz dwa zapina.

    Moze uda Ci się wybrać na spotkanie chustowe i przymierzyć poucha,kółkową ,MT i nosidło ergonomiczne?
    Zobaczysz w czym Wam wygodnie
    o to już jestem mądrzejsza

    jeszcze chciałabym zapytać, czym się kierować przy wyborze MT, poucha bądź kółkowej? jakich producentów szukać, wolę kupić używaną dobrą niż nową do chrzanu

  10. #10
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Tu masz link nt MT http://www.chusty.info/forum/showthr...ośba-o-porady

    Skorzystaj z wyszukiwarki, bo pewnie tematy jak dobrać pouch czy kółkową też są.
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  11. #11
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    w wyborze poucha
    rozmiar przedewszystkim
    Kolkowa,
    przy ciezszym dziecku najlepiej z materialu chustowego
    MT
    wielkosc dziecka, panel powinien byc od dolka podkolanowego do drugiego

    To takie podstawy
    I proponuje sie wybrac na spotkanie, tam sama ocenisz, A Ty z Warszawy? to moze do Vegi do sklepu
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rosass Zobacz posta
    w wyborze poucha
    rozmiar przedewszystkim
    Kolkowa,
    przy ciezszym dziecku najlepiej z materialu chustowego
    MT
    wielkosc dziecka, panel powinien byc od dolka podkolanowego do drugiego

    To takie podstawy
    I proponuje sie wybrac na spotkanie, tam sama ocenisz, A Ty z Warszawy? to moze do Vegi do sklepu
    Tak, jestem z W-wy, nawet pracuję obok tegto sklepu. Rozumiem, że to dobra firma?

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carolin Zobacz posta
    Tak, jestem z W-wy, nawet pracuję obok tegto sklepu. Rozumiem, że to dobra firma?
    oczywiście
    z pewnością wyjdziesz zadowolona.

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    10

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję dziewczyny

  15. #15
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    [QUOTE=carolin;642181]Dziewczyny,
    bardzo Wam wszytskim dziękuję za pomoc, obejrzałam sobie szybko co znaczy pouch i jak dobrze zobaczyłam to taka "chusta na okrągło" zszyta, czy tak? Coś takiego pożyczyła mi koleżanka, ale ona jest sporo drobniejsza ode mnie i niestety nie mogę założyc sobie na ramię, ale rozwiazanie bardzo mi się podoba.
    a powiedzcie mi proszę jakie są zalety bądź wady względem siebie mai taia, poucha i kołowej? wiem, ze to zupełnie różne rzeczy, ale może z jakiegoś powodu coś jest wygodniejsze, lepsze bądź na dłużej starcza? ...

    z tych trzech rzeczy o ktore pytasz wziela bym MT albo onbuhimo / bardzo podobne do MT /
    bo moim zdaniem jest
    -najbardziej uniwersalne
    mozna nosic z przodu,tylu , na biodrze
    -ciezar dziecka rozklada ci sie na oba ramiona
    -szybko ,latwo sie wiaze
    -MT dwurozmiarowe wystarczy Ci na baardzo dlugo

    kolkowa :
    - obciaza ci jedno ramie
    -na plecach mozesz mosic ale wydaje mi sie ze lepiej jakbys byla bardziej wprawiona

    poucha
    nie uzywalam nigdy

    powodzenia

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ankamk Zobacz posta
    oczywiście
    z pewnością wyjdziesz zadowolona.
    Cytat Zamieszczone przez rosass Zobacz posta
    w wyborze poucha
    rozmiar przedewszystkim
    Kolkowa,
    przy ciezszym dziecku najlepiej z materialu chustowego
    MT
    wielkosc dziecka, panel powinien byc od dolka podkolanowego do drugiego

    To takie podstawy
    I proponuje sie wybrac na spotkanie, tam sama ocenisz, A Ty z Warszawy? to moze do Vegi do sklepu
    Dziewczyny, bardzo Wam wszystkim dziękuję za rady. Byłam w sklepie Vega i faktycznie wyszłam zadowolona, obsługa na medal
    Panie ze sklepu bardzo miłe i znały się na rzeczy, ale moje serce podbiła Właścicielka no i Manduca

    pozdrawiam
    Carolin

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    189

    Domyślnie

    Super wybór Właśnie miałam napisać, że też mam roczną córeczkę, też jeździmy codziennie autem i też waży 11 kg (córeczka, nie auto ) no i właśnie się w Manduce nosimy od dawna - obie jesteśmy bardzo zadowolone Wózka nie używamy. Stoi w komórce

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •