Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 58

Wątek: MT Tuli

  1. #21
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,829

    Domyślnie

    dziękuję za możliwość testowania.

    Nosidło b. ładne, świetnie wykończone, porządne materiały, pasy fajnie wypełnione, ładne wzory (starszą udało mi się skusić na wskoczenie do nosidła sowami).

    MT Tuli był dla mnie od razu testem mei taia jako takiego, do tej pory miałam do czynienia z kilkoma ergo, z MT nigdy. No i do wiązanych pasów mnie nie przekonał.
    Może coś źle robiłam, nie dość dociągałam, ale wrażenie było takie, że dziecko nie siedzi w panelu, ale zsuwa się za pas biodrowy, ale to szczegół.
    Duży minus dla mnie to materiał pasów - jak wyjęłam z pudełka już był trochę w rozmaitych kłaczkach, przy dwóch kotach w domu trzymałam nosidło zwinięte w pudełku, a i tak się bawiłam przez czas dłuższy ze szczotką do czyszczenia przed wysłaniem.
    Minus za instrukcję - napisanie, że nosidło od urodzenia, kiedy dla mojego mój dużego (coś około 90 centyla) siedmiomiesięczniaka na szerokość było na styk, jest sporym nadużyciem. Nie podobała mi się też instrukcja wkładania na plecy - mojego małego nie dałam rady posadzić sobie w ten sposób na plecach (a co dopiero z noworodkiem), dwulatkę włożyłam bez problemu - ale też nie tak, jak nakazuje instrukcja, a przywiązawszy nosidło panelem z przodu, posadziwszy ją na nosidle i przesuwając do tyłu trzymając jednocześnie za oba pasy.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #22
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja nie potestowałam,bo mały nie chciał w tym siedzieć, za wysoki panel dla niego i ciężko mu było poruszać głową,zwyczajnie go to wkurzało
    dla mnie to MT to dla roczniaka będzie ok
    ale poza tym ładne,wzory śliczne,starannie zrobione,pasy mnie tylko denerwowały bo za długo były wypełnione(albo za grubo?)bo na plecach jak naszły na siebie to tak średnio wygodnie.
    dzieki za możliwość testu
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  3. #23

    Domyślnie

    jul, faktycznie panel stanowczo za szeroki dla niemowlaka, dlatego, ze nie jest to zaprojektowane aby wkladac niemowlaka z nozkami na zewnatrz. W MT mozna nosic niemowlaka, ale wklada sie go w pozycji takiej w jakiej jest w macicy matki, z nozkami w srodku nosidla. Nie jest to bardzo czesto spotykana pozycja noszenia w MT, ja osobiscie nie jestem do niej przekona, poniewac noworodki wole nosic w chuscie... Dlatego, nie jest ta pozycja uwzgledniona w instrukcji.



    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    dziękuję za możliwość testowania.

    Nosidło b. ładne, świetnie wykończone, porządne materiały, pasy fajnie wypełnione, ładne wzory (starszą udało mi się skusić na wskoczenie do nosidła sowami).

    MT Tuli był dla mnie od razu testem mei taia jako takiego, do tej pory miałam do czynienia z kilkoma ergo, z MT nigdy. No i do wiązanych pasów mnie nie przekonał.
    Może coś źle robiłam, nie dość dociągałam, ale wrażenie było takie, że dziecko nie siedzi w panelu, ale zsuwa się za pas biodrowy, ale to szczegół.
    Duży minus dla mnie to materiał pasów - jak wyjęłam z pudełka już był trochę w rozmaitych kłaczkach, przy dwóch kotach w domu trzymałam nosidło zwinięte w pudełku, a i tak się bawiłam przez czas dłuższy ze szczotką do czyszczenia przed wysłaniem.
    Minus za instrukcję - napisanie, że nosidło od urodzenia, kiedy dla mojego mój dużego (coś około 90 centyla) siedmiomiesięczniaka na szerokość było na styk, jest sporym nadużyciem. Nie podobała mi się też instrukcja wkładania na plecy - mojego małego nie dałam rady posadzić sobie w ten sposób na plecach (a co dopiero z noworodkiem), dwulatkę włożyłam bez problemu - ale też nie tak, jak nakazuje instrukcja, a przywiązawszy nosidło panelem z przodu, posadziwszy ją na nosidle i przesuwając do tyłu trzymając jednocześnie za oba pasy.
    Ostatnio edytowane przez CABabies ; 23-03-2011 o 14:15
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  4. #24

    Domyślnie

    MT Tuli ma standardowy wymiar Mei Tai. Przy mlodszych dzieciaczkach, panel mozna zwijac aby go skrocic.


    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    ja nie potestowałam,bo mały nie chciał w tym siedzieć, za wysoki panel dla niego i ciężko mu było poruszać głową,zwyczajnie go to wkurzało
    dla mnie to MT to dla roczniaka będzie ok
    ale poza tym ładne,wzory śliczne,starannie zrobione,pasy mnie tylko denerwowały bo za długo były wypełnione(albo za grubo?)bo na plecach jak naszły na siebie to tak średnio wygodnie.
    dzieki za możliwość testu
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  5. #25
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    o kurcze nie wiedziałam a moglam go ponosic troszke
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  6. #26
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    dopytam się ponownie: można potestować mt???

  7. #27

    Domyślnie

    Tak dopisze.



    Cytat Zamieszczone przez Olban Zobacz posta
    dopytam się ponownie: można potestować mt???
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  8. #28
    Chustofanka Awatar Gula
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    209

    Domyślnie

    o rany a ja tez bym mogla?
    Matyna&Julka (9.06.2010)

  9. #29
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    Dzięki Ulu czekam zatem cierpliwie w kolejce

  10. #30
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania
    MT bardzo mi się spodobał, do tej pory nosiłam tylko w chustach i hybrydzie a do mietków nie byłam przekonana a tu niespodzianka super mi się w nim nosiło Generalnie wykonanie staranne i ładne wzory. Ze względu na pasy ciągające się po ziemi co przy deszczowej pogodzie może być uciążliwe wolę ergo, ale na pewno Tuli Czekam więc teraz na nowe wzory, bo jestem w 100% zdecydowana
    Miłosz-11.05.2010

  11. #31
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    nie mogę się doczekać

  12. #32
    Chustonówka Awatar kza
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    11

    Domyślnie ?

    to ja też bym mogła się jeszcze załapać??
    Jasiu 15.05.2011

  13. #33
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kociewie
    Posty
    2

    Domyślnie :)

    Witajcie!

    Bardzo żałuję, że nie trafiłam tutaj wcześniej i nie wiedziałam o możliwości testowania nosidełka, bo okazało się po prostu zbyt "dorosłe" dla moje 3,5miesięcznego brzdąca pomimo tego, że rozmiarowo jest spory (7,5kg i 74cm).. Po prostu za szerokie i za wysokie
    Piszecie, że są jakieś pozycje dla niemowlaka i że można zawijać dolny panel, może jakieś zdjęcia, które podpowiedzą jak to robić, bo bardzo chętnie wypróbujemy..
    No i nosidełko leży i czeka aż mały podrośnie, wielka szkoda, może gdybym to wiedziała kupiłabym chustę ech..

  14. #34

    Domyślnie

    Malinaa,
    Nie chce abys czekala i nie nosila!!! Powinnas sie juz cieszyc noszeniem swojego maluszka. Wysle Ci chuste elastyczna na dlugie testy i jak bedziecie gotowi przeskoczyn na MT to odeslesz PRosze odezwij sie na priv. Przeslij nam swoj adres.
    Buziaki,
    Ulka

    Cytat Zamieszczone przez Malinaa Zobacz posta
    Witajcie!

    Bardzo żałuję, że nie trafiłam tutaj wcześniej i nie wiedziałam o możliwości testowania nosidełka, bo okazało się po prostu zbyt "dorosłe" dla moje 3,5miesięcznego brzdąca pomimo tego, że rozmiarowo jest spory (7,5kg i 74cm).. Po prostu za szerokie i za wysokie
    Piszecie, że są jakieś pozycje dla niemowlaka i że można zawijać dolny panel, może jakieś zdjęcia, które podpowiedzą jak to robić, bo bardzo chętnie wypróbujemy..
    No i nosidełko leży i czeka aż mały podrośnie, wielka szkoda, może gdybym to wiedziała kupiłabym chustę ech..
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  15. #35
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kociewie
    Posty
    2

    Domyślnie :D

    Ludzie to się nazywa podejście do klienta - jestem w szoku!!!!

  16. #36
    Chustofanka Awatar camee
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    291

    Domyślnie

    my juz po testach bardzo dziekuje za ta mozliwosc.
    Tulik jest na prawde sliczny, wzorek w sowki urzeka, material bardzo mi sie podobal. jest miekki, ale nie zjezdza. dobrej jakosci, bo na pewno troche juz przezyl, a kolor czarny w ogole nie wyblakl. ogolnie starannie wykonany. MT fajnie sie sklada do malych rozmiarow.
    pasy maja bardzo wygodna dla mnie szerokosc. super latwo mi sie wiazalo i sie nie skrecaly. panel wygodny, dobry na szerkosc, nie ma sie do czego przyczepic.
    za to wolalbym, zeby byl wiekszy zaglowek i bardzo brakowalo mi tego, zeby byl podwiazywany. jak Dzieciaczek zasnal ciagle wydawalo mi sie, ze mu glowka lata. wolalabym ja jakos "przymocowac".
    acha - nosilam z przodu i z tylu odwaznik 10-cio kilowy



  17. #37
    Chustomanka Awatar horpyna
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Zielone Płuca Polski
    Posty
    1,432

    Domyślnie

    To było moje pierwsze starcie z MT i chociaż nadal pozostałam chustowa, to wrażenia z testowania były pozytywne Duży plus za materiał i jakość wykonania! Spodobał mi się usztywniony pas biodrowy. Pasy naramienne mogłyby być wypełnione na większej długości, ale myślę, że ktoś bardziej oblatany w motaniu MT spokojnie może komfortowo nosić i w tej wersji Nosiłam 10kg wkładzik zarówno z przodu, jak i z tyłu - i zdecydowanie w MT wolę nosić na plecach. MT dobrze sprawił się w przy zimowym noszeniu "na kurtkę".

    Dziękuję za możliwość zapoznania się z Mieciem Tuli
    Gabuszka (02.2010) i Wituś (02.2013)

  18. #38
    Chustonoszka Awatar kasiap34
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    świętokrzyskie
    Posty
    51

    Domyślnie

    gościłam u siebie MT Tuli z pięknymi sówkami
    bardzo mi się spodobało - solidne wykonanie, dokładne szycie , ładnie wypełnione i kolorki też moje
    wiązało się łatwo ( to drugie MT jakie miałam w rękach) i jak już odkryłam o co chodzi ze skróceniem panelu to i sobie 6kg panienkę ponosiłam i zasnęła więc chyba jej się podobało - było akurat,może ciut za szerokie
    zamotałam też drugą (uwielbiającą noszenie)12kg na plecach i rewelacja - fakt to duża już panienka ale nosiło mi się ją dużo wygodniej niż w plecaku z chusty i ona też była szczęśliwa i nie chciała nosidełka wysyłać dalej
    dziękuje bardzo za możliwość testowania
    Michałek 05.03.2007, Madzia 27.06.2009, Ania 26.02.2011

  19. #39
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Czeladź/Sosnowiec
    Posty
    925

    Domyślnie

    recenzja trochę spóźniona
    ogólnie mam trochę mieszane odczucia, niby wszystko w porządku, żadnych minusów typowych dla MT nie dostrzegam, ale jednak nosiłam w lepszych
    testowałam z moim wówczas 8-miesięcznym synkiem, a panel już był trochę za wąski. i mógłby być lepiej usztywniony, w sensie że panel. nie nosiłam długo, bo tylko kilkanaście minut, więc nośności nie ocenię.


  20. #40
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Co tu tak mało recenzji???

    Dziękuję Ulu za możliwość testowania.

    Wasz MT bardzo przypadł mi do gustu.
    Długo myślałam, jak ująć to w słowach i wyszło mi, że po prostu jest w sam raz.
    Stosunek wielkości, wagi, wypełnienia i długości pasów po prostu czyni z niego dla mnie nosidło kompaktowe. Małe, zgrabne i wygodne. Zabiera bardzo malo miejsca jak na MT-ja.
    Testowałam i miałam sporo MT, a ten przypomina mi najwygodniejszy, pierwszy, szyty na zamówienie u Oppamamy.
    Materiał przemiły w dotyku, taka lekko śliska w dotyku, ale jednocześnie ciepła bawełna. Wzorek wesoły i ta zaleta dwustronnego panela.
    Panel wielkościowo dobrany i do mniejszych dzieci (dla Kajetanka musiałam na razie zawinąć panel), i do starszych. Nie za wąski, nie za szeroki. Fajnie wypełnione okolice przy kolankach. Nie za sztywny.
    Pas biodrowy ładnie wypełniony, ale jednocześnie nie na tyle szeroki, żeby krępował ruchy.
    Pasy naramienne także nie za szerokie, ale ładnie wypełnione i wszyte w wyjątkowo dla mnie dobranym miejscu.
    I co dla mnie bardzo ważne - oba pasy nie są za długie. W sam raz na wygodne zawiązanie, ale bez pętających się między nogami końcówek.
    Samo noszenie - jak dla mnie bajka.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •