Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Co dla roczniaka zamiast tetry

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Niedaszów k/Jawora
    Posty
    90

    Domyślnie Co dla roczniaka zamiast tetry

    Poradźcie
    Maciek niemal od urodzenia jest na EC. Wcześniej lepiej sygnalizował (a może po prostu łatwiej było to zauważyć), a teraz trochę jest z tym problemów. Tak czy owak muszę mu coś na pupę zakładać.

    Do tej pory był na zestawie tetra + otulacz PUL (tak wyszło i nieźle nam pasowało). Ale teraz po pierwsze zwiększyły się objętościowo siknięcia i prawie za każdym razem mam przemoczony także PUL-owy otulacz, a po drugie jest na tyle ruchliwy, że tetra w tym otulaczu mocno się przemieszcza.

    Przejściowo zużywamy niestety więcej jednorazówek. Jednak chciałabym spróbować innego rozwiązania. Myślę, że tak na ok. 3 "porządne" siknięcia w dzień + coś na noc. Niby trochę wcześniej czytałam o różnych wielorazówkach, ale nie miałam okazji skorzystać.

    Myślałam o AIO... (najlepiej na napki, bo rzepy potrafi już sam rozpinać i ściągać pieluchy)

    A może coś innego będzie lepsze?
    Chwilowo nie mam zbyt dużo czasu i kasy, żeby samemu przetestować różne kombinacje, więc może Wasze podpowiedzi mi pomogą...
    Anita - mama Marcina (06.2002), Mateusza (08.2003) i Macieja (07.2008).

  2. #2
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    na większe siki zakładałam ręczniczek z ikei i dodatkową frotkową wkładkę

    rzepy czy napy oto jest pytanie, mój synuś radzi sobie doskonale i z tym i z tym przy ruchliwym dziecku łatwiej zapiąć rzepy
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    formowanki pod otulacz. mozesz szyc sama
    aio taka jak jednorazówka to mała chłonność
    ale kieszonki to chyba najlepsze wyjscie
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  4. #4
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    jak Hanka ma dzien rozpinania rzepów nakładam jej majty napieluchę i nie rozpina. Na duże siknięcia u nas reczniczek z bambusa albo formowanka z froty
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  5. #5
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Niedaszów k/Jawora
    Posty
    90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominika79 Zobacz posta
    jak Hanka ma dzien rozpinania rzepów nakładam jej majty napieluchę i nie rozpina. Na duże siknięcia u nas reczniczek z bambusa albo formowanka z froty
    Ja też mojemu staram się coś na wierzch założyć.
    A ręczniczki bambusowe, to skąd można zdobyć?
    Anita - mama Marcina (06.2002), Mateusza (08.2003) i Macieja (07.2008).

  6. #6
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    A jak tak trochę przekornie zapytam: jak jesteście na EC, to czemu nie chcesz mu zmieniać pieluszki zaraz po jednym siknięciu tylko czekasz na 3? Może tu jest pies pogrzebany, że mały przyzwyczaił się do uczucia mokro i już mu nie zależy? Nie wiem, nie chcę, żebyś pomyślała, że Cię oceniam bo w sumie, nie wiem, jak robisz, ale tak coś wynika z Twojego posta.
    Moja Tusia też ma rok i ja nawet otulacza (w domu) nie używam - musi widzieć czym kończy się brak komunikacji -wszystko mokre, trza się przebrać - zabiera to cenny czas, który byłby na zabawę, dlatego trzeba wołać
    Używam więc tylko tetry w majteczkach, a czasem tylko same majtaski.
    W nocy też się wysadzamy, a jak nie, to niestety AOI przesikuje Mam fajną kieszonkę nature babies, muszę wypróbować - dam znać, jak działa na noc.
    Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez ewinka ; 09-09-2009 o 09:53

  7. #7
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    A może spróbujesz majtek treningowych (roczniak chyba jeszcze nie ściągnie) i do środka jakiś wkład z mikrofibry albo tetrę...ja tak robiłam
    Kieszonki też są ok dla rocznego dziecka, też polecam rzepy (szybciej się zakłada), a moje też rozbrajało i napy i rzepy...wystarczy na pieluchę nałożyć majtki albo rajstopki, czy spodenki i dziecko nie powinno rozbroić...

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewinka Zobacz posta
    A jak tak trochę przekornie zapytam: jak jesteście na EC, to czemu nie chcesz mu zmieniać pieluszki zaraz po jednym siknięciu tylko czekasz na 3? Może tu jest pies pogrzebany, że mały przyzwyczaił się do uczucia mokro i już mu nie zależy? Nie wiem, nie chcę, żebyś pomyślała, że Cię oceniam bo w sumie, nie wiem, jak robisz, ale tak coś wynika z Twojego posta
    No ja to zrozumiałam tak że mniej więcej 3 razy dziennie dzieć się bardziej zsikuje, nie że 3 siki wytrzymuje (w sumie to 3 siki roczniaka są trudne do wytrzymania dla większości wielo)
    Ja na noc miałam pieluchę nocną bambusową, a wdzień byłam ciągle na tetrze, ale myślę że ręczniki z ikei to dobry pomysł.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Niedaszów k/Jawora
    Posty
    90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewinka
    A jak tak trochę przekornie zapytam: jak jesteście na EC, to czemu nie chcesz mu zmieniać pieluszki zaraz po jednym siknięciu tylko czekasz na 3?
    (...)
    Moja Tusia też ma rok i ja nawet otulacza (w domu) nie używam - musi widzieć czym kończy się brak komunikacji -wszystko mokre, trza się przebrać - zabiera to cenny czas, który byłby na zabawę, dlatego trzeba wołać
    (...)
    W nocy też się wysadzamy, a jak nie, to niestety AOI przesikuje
    Może trochę źle napisałam. Ale jest mniej więcej tak, jak pisze Agnen - średnio 3 razy w ciągu dnia nie udaje nam się wysadzić i wtedy pielucha jest mokra. Zmieniana jest oczywiście zaraz po "wykryciu" wpadki.
    Latem dość często latał w samych majteczkach. Teraz zdarza mi się puścić go po domu "bez zabezpieczenia" wtedy, gdy jest spokój (czyt. starszaki w szkole) i wiem, że jestem w stanie go dopilnować z wysadzeniem, gdy będzie potrzeba. Ale po południowej drzemce, to już obowiązkowo coś na pupę muszę mu założyć, bo muszę mieć dość podzielną uwagę na całą trójkę
    Koło północy też się wysadzamy, ale rano rzadko kiedy jest sucho.


    Cytat Zamieszczone przez mama-japonka
    A może spróbujesz majtek treningowych (roczniak chyba jeszcze nie ściągnie) i do środka jakiś wkład z mikrofibry albo tetrę...ja tak robiłam
    Kieszonki też są ok dla rocznego dziecka, też polecam rzepy (szybciej się zakłada), a moje też rozbrajało i napy i rzepy...wystarczy na pieluchę nałożyć majtki albo rajstopki, czy spodenki i dziecko nie powinno rozbroić...
    Dzięki za przypomnienie Faktycznie przed wakacjami myślałam o trenerkach a potem jakoś uciekło mi to z głowy.

    Ogólnie dzięki Wam wszystkim za tyle porad.
    Myślę, że czas na trenerki z dodatkową wkładką w dzień i kieszonkę na noc, ale koniecznie z PUL-em (jak dla mnie).

    Idę rozglądnąć się na Bazarku...
    Anita - mama Marcina (06.2002), Mateusza (08.2003) i Macieja (07.2008).

  10. #10
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    a ja zamiast trenerek polecam pływaczki+formowanka, albo np podwójna tetra, albo frotowa lenya-super chłonna no i bambusy, np te http://www.naszedziecko.org/sklep/pr...roducts_id=321

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    15

    Domyślnie

    My używamy majtek BackUp. Na stronie ekobaby w dziale EC jest opisane jak je uszyc. Polecam.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •