Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55

Wątek: nie noś dziecka twarzą do świata

  1. #1
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie nie noś dziecka twarzą do świata

    Filozof ze mnie i tak sobie myślę, że chyba powinnam nosić w torbie ulotki z hasłem jak w temacie. Ehh , dzsiaj w ciągu 2 godzin w Ikei widziałam trzy dziewczyny którym maitały się te dzieciaczyny z przodu. Zastrzelcie mnie, ale ja społek straszliwy jestem i musiałam, no poprostu musiałam podejść i wytłumaczyć. Małżonek mój mówi że mnie za to kocha ale chyba czuje się troszkę dziwnie jako mąż tej wariatki która zaczepia obcych ludzi . Trudno, taka moja natura. Ale do brzegu ladidadi ... może jakies kurna mini-ulotki zrobić czy ja wiem, coś w tym rodzaju, cobym tyle gadać nie musiała. Tak sobie tylko rozważam
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  2. #2
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    A jak zareagowały te dziewczyny?



  3. #3
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    A ja sie musze przyznac bez bicia i prosze zeby mnie nikt nie oskalpowal ale dobrych pare razy z. byla wiazna w elastyku przodem do swiata,ale bylam kompletnie nieswiadoma jak tylko znalazlam info na tez temat natychmiast zaprastalismy tych paktyk.zaznaczam nie bylam jeszcze w tedy na forum i ma nadzieje ze nie narobilismy mlodej zadnych zdrowotnych skód

    ale wracajac do tematu mysle ze wogole wisiadla powinny byc zakazane i a noszenie przodem tym bardziej
    widzialm ostatnio nosidło cybex i to chyba takie w miare nosidlo a nie wisiadlo tylko tez jest przod na swiathttp://allegro.pl/item1173848358_nos...ys_gratis.html
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  4. #4
    Chustomanka Awatar dorcik81
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    1,303

    Domyślnie

    pewnie zrobiły takie oczy
    edit:a na stronie KK szukałaś? tam mają różne ulotki
    Ostatnio edytowane przez dorcik81 ; 10-08-2010 o 22:49 Powód: tradycyjnie dopisek
    starsza 27.11.2008
    młodsza 28.12.2010
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.


  5. #5
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    Zareagowały ok chociaż myślę że na zasadzie " z wariatkami sie nie dyskutuje" Jedna z nich oraz jej mama nawet zainteresowały sie chusta, dopytywał. Miałam Manie w kółkowej, bo to tak na chwilę z samochodu.
    Ja wiem że nie powinnam się wtrącac w to co ludzie robią ze swoimi dziećmi bo póżniej pójdzie opinia że wszystkie chustomamy sa nawiedzone ale nie mogłam się powstrzymać! Zreszta tak któregoś dnia zyskałam bardzo dobrą koleżankę

    Właśnie, czasem dziewczyny poprosyu nie wiedzą że takie noszenie może byc szkodliwe !
    Ostatnio edytowane przez ladidadi ; 10-08-2010 o 22:53
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  6. #6
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    oto zestaw ulotek
    łącznie z tą o nie noszeniu przodem do świata

    http://klubkangura.com.pl/witamy/materialy
    Ostatnio edytowane przez ewadbr ; 10-08-2010 o 22:54 Powód: literówka ;)

  7. #7
    Chustomanka Awatar Dharma
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    786

    Domyślnie

    a czy mogłabyś i wytłumaczyć dlaczego? Tzn. wiem, ze nie można, ale już dlaczego to nie do końca umiem powiedzieć (że żabki nie ma?, ale co jeszcze).
    Ja chciałam zareagować na mamę trzymającą dziecia w elastyku, przodem do siebie, ale z daleka zupełnie jak wisiadełko toto wyglądało - zupełnie dziecię miało wyprostowane plecki i nóżki. Nie zareagowałam - mąż mnie powstrzymał, a szkoda bo bym jej doradziła. Mężowie czasem tak mają...

    edit: doczytam sobie na stronce KK
    edit2: nie wyświetla mi się ta o nazwie "nie noś dziecka przodem do swiata"

    No i nadal nie wiem....
    Ostatnio edytowane przez ewadbr ; 10-08-2010 o 23:02


  8. #8
    Chustomanka Awatar busia
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    1,499

    Domyślnie

    gratuluje Ci odwagi!! mnie az telepie jak widze dumnie kroczacych rodzicow a w wisiadle biedne dziecko dostaje wytrzeszczu oczu
    Beata, mama Zosi (15.02.2009) i Mikolaja (6.01.2011) , żona Łukasza

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    a dlatego nie wolno nosić bo :
    1. Niefizjologicznie prosty kręgosłup malucha,co prowadzi do bólu pleców i późniejszych wad postawy. - kręgosłup małego dziecka wygięty jest w łuk ( totalna kifoza) a odginanie go na klatce piersiowej rodzica w drugą strone powoduje nienaturalną krzywiznę.
    2. Brak pozycji „żabki” szkodzi niewykształconym stawom biodrowym. - nie da się tak umieścić dziecka przodem do świata aby nózki były odpowiednio odwiedzione - dziecko wisi wtedy ciężarem swojego ciała na własnym kroczu.
    3. Poruszająca się klatka piersiowa noszącego naciska na kręgosłup dziecka (szczególnie biuściaste mamy)
    4. Dziecko wisi na najniż szej części tułowia,nierównomierny ciężar uciska krocze (co szczególnie w przypadku chłopców jest niebezpieczne)
    5. Główka nie ma podparcia – nie ma amortyzacji wstrząsów towarzyszących krokom dorosłego - grozi mikrourazami mózgu
    6 . dziecko wystawione jest na nadmiar bodźców, których nie potrafi przetworzyć - hiperstymulacja dziecka
    7. Nadmierny stres – przestraszone dziecko nie może się wtulić i zasnąć, odwrócić od bodźców gdy jest zmęczone patrzeniem\
    8. o czym zapomniałam więc edytuję - obciążenie kręgosłupa - dziecko ciąży swoim ciężarem ciała ( i główki) na kręgosłup i zbyt mocno obciąża swój układ mięśniowy próbując utrzymać się w pionie.

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dharma Zobacz posta

    No i nadal nie wiem....
    bo plecy dziecka opierają się o klatkę piersiową noszącego i prostują lub odginają do tyłu.
    bo nie ma żabki, a nóżki wiszą bezwładnie, nie mając oparcia (no chyba że pachwiny - ciężar ciała dziecka tam się skupia)
    bo głowa się majta.
    bo w tej pozycji świat "atakuje" dziecko, w sytuacji nadmiaru bodźców nie może się ono schować w chuście czy w obojczyku noszącego, tylko ciągle chłonie bodźce zewnętrzne.

    ps. cybex to po prostu wisiadło.

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    OT chustomania nie działa - ktos coś wie? to były fajne ulotki...

    tak jak Aga pisze - do mnie najbardziej przemawia argument o "majtaniu" się dziecko (rodzice z dziecmi w wisiadłach przodem do świata często je podtrzymują rękami albo trzymają za rączki) które przodem do rodzica jest przytulone i podparte ze wszystkich stron plus ten nadmiar bodźców - dziecko przodem do rodzica ma zapewnione swobodne rozgladanie się bedąc jednocześnie w bezpiecznym ułożniu przy sercu mamy czy taty...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  12. #12
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    Aga mnie wyprzedziła w tłumaczeniu
    Ja wiem że są ulotki na ten temat tylko może ja sobie je nosić cholera będe i rozdawać Tak sobie mysle że albo ktoś mnie nawyzywa albo zastanowi się ( jak wspomniana znajoma ) .
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  13. #13
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    TU znalazłam tą ulotkę

  14. #14
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ladidadi Zobacz posta
    Aga mnie wyprzedziła w tłumaczeniu
    Ja wiem że są ulotki na ten temat tylko może ja sobie je nosić cholera będe i rozdawać Tak sobie mysle że albo ktoś mnie nawyzywa albo zastanowi się ( jak wspomniana znajoma ) .
    no ja kiedyś nosiłam i nawet kilka rozdałam - przyjęte zostały życzliwie bo ta o noszeniu przodem była schowana pod tą o chuście generalnie i zaczynałam przemowę od "o jak fajnie że pani też nosi! a może spróbuje pani chusty wiązanej? wbrew pozorom to nic trudnego a dużo wygodniejsze od nosidełka...

    ja się Basieńka pojawi i znów będę się bardziej lansować to na bank podrukuję i będę nosić - tak na wszelki wypadek...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  15. #15
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    o no widzisz Mayka, czyli mówisz żeby rozdawać Ja tez jak najdelikatniej wtedy mówie !!! Jeju, jak z jajkiem sie obchodze z taką mamą bo tak jak pisałam wcześniej,nie chce żeby pomyslały że fanatyczka z chustosekty !
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  16. #16
    Chustofanka Awatar MamaHenia&Stasia
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Myślenice k./ Krakowa
    Posty
    465

    Domyślnie

    Odnosnie bezpieczeństwa naszych perełek w chuście.

    Zestaw cudny,
    BTW w ulotce o bezpieczeństwie w chuście, jest ale bardzo krótko ... nigdy nie używaj chusty zamiast fotelika samochodowego... . myślę ze chyba jest potrzeba rozszerzenia tego punktu. Chyba że jest osobna ulotka na ten temat, której nie wypatrzyłam.
    Dla mnie i mojego M. jakby nie ma tematu, nie można bo to niebezpieczne dla dziekia, dla mamy, ale dziś próbowałam przekonać rodzinkę (tatę), w której mama jeździ w aucie w chuście a tata prowadzi i akceptuje to i podpiera argumentem, że przecież tylko tzw. 200 m. jadą to przecież nic sie nie stanie...
    to ich sprawa ale szkoda mi dziecka...
    Chyba nie znajde agumentów na to by tak nie robili... jak powiedzieli, :to ich dziecko, i nie moge sie wtrącać do tego, jak sie nim opiekuja, jak tata to odebrał zle się opiekują. I generalnie nie mam prawa zwracac uwagi...a jeszcze do tego przy obcych (a akurat, swiadkiem rozmowy była świerzo upieczona chustomama). Bo co taka Świerza chustomama mogłaby sobie pomysleć, gdybym sie nic nie odezwała na ten temat... no mogła by pomysleć ze tak wolno... i robiła by to samo, chyba że jej zdrowy rozsądek jest na swoim miejscu....
    swoja droga bardzo sie obrazili ze im zwróciłam uwage... ech nawet nie bede pisała co dziś przeżyłam buuuuuu
    Ech musiałam się wygadać
    Dobrzę, że mam mojego M. przy sobie to mnie pocieszył.
    Ostatnio edytowane przez MamaHenia&Stasia ; 11-08-2010 o 14:22

  17. #17
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    ..
    Ostatnio edytowane przez ewadbr ; 19-10-2010 o 10:34 Powód: ..

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    cały świat
    Posty
    1,704

    Domyślnie

    ale fajnie - ja też podrukije sobie ulotki, bo kilka razy widziałam takie wiszące niemowlę i nie miałam śmiałości zagadać, bo jakoś nagle argumentów brak
    Blog Roku, który stale mnie wzrusza..... www.kochamylaure.pl

    .....


  19. #19
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    hej julinkowa
    ja tam na brak śmiałosci raczej narzekać nie moge gadać tez lubie ale wydaje mi sie że taka ooba jak dostanie do łapki karteczke to ją przeczyta i może załapie.
    dzsiaj miałam tez przyjemnośc z paniami ze ślicznym dzieciaczkiem - nie w wisiadle ale na rękach, było przodem i mnie zaczepiało więc sobie pogadałyśmy

    Mama Hania w takiej sytuacji także bym zwróciła uwagę. Naszczęście dla mojego męża takie rzeczy sa nieakceptowalne
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    OT chustomania nie działa - ktos coś wie? to były fajne ulotki...

    tak jak Aga pisze - do mnie najbardziej przemawia argument o "majtaniu" się dziecko (rodzice z dziecmi w wisiadłach przodem do świata często je podtrzymują rękami albo trzymają za rączki) które przodem do rodzica jest przytulone i podparte ze wszystkich stron plus ten nadmiar bodźców - dziecko przodem do rodzica ma zapewnione swobodne rozgladanie się bedąc jednocześnie w bezpiecznym ułożniu przy sercu mamy czy taty...
    u mnie działa. może to chwilowe? tylko jak wpisujesz adres w przeglądarkę to musisz wpisać www, nie wchodzi z automatu. a tu link bezpośredni:
    http://www.chustomania.pl/online/chu...arza_do_swiata
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •